khabargozarisaba.ir
پنجشنبه ۰۲ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 21
کد خبر: ۶۹۸۸
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۳
"خانواده آقای فرشچی" به ایران می‌آید
فیلم "خانواده آقای فرشچی" به کارگردانی نادر تکمیل همایون در مرحله صداگذاری است.

به گزارش صبا، "خانواده آقای فرشچی" محصول شبکه آرته فرانسه است که در بهار امسال در ایران فیلمبرداری شد. این فیلم با همکاری عوامل ایرانی و با مشارکت آگات فیلم و با تهیه‌کنندگی مجید برزگر در بخش‌های ایران ساخته شد.

مجید برزگر در مورد این محصول مشترک به صبا گفت: نادر تکمیل همایون کارگردان فیلم سال‌هاست که در فرانسه زندگی می‌کند. ضمن اینکه ما چند سالی هست با هم دوست و همکاریم. این دوستی از زمان ساخت فیلم کوتاه شروع شد. تکمیل همایون دو فیلم در برنامه کاری‌اش داشت. شکل اجرای این دو فیلم هم به نوعی است که باید بخش‌های عمده از آن در ایران ساخته و فیلمبرداری شوند. «جاودانگی» نخستین فیلم بود که اصولا پروژه بزرگ و پرهزینه‌ای است که فعلا امکان ساخت آن فراهم نیست. طرح دوم "خانواده آقای فرشچی" بود که در حال حاضر در حال به پایان رساندن مراحل فنی است. این طرح‌ها در شبکه آرته فرانسه تصویب شدند و محصول این شبکه‌اند و با پیشنهاد نادر تهیه‌کنندگی بخش ایران را به عهده گرفتم.

"خانواده آقای فرشچی" در دو فاز تولید شد؛ بخش ایران که تقریبا 30 درصد زمان فیلم در آن می‌گذرد و بخش دوم فیلم که در کشور فرانسه اتفاق می‌افتد. برزگر در مورد حضور این فیلم در جشنواره فجر امسال گفت: معمولا در فرانسه تولید فیلم یک سال زمان می‌برد. با توجه به این شکل قرارداد و اینکه این‌ روزها فیلم در حال گذراندن مراحل صداگذاری است بعید به‌نظر می‌رسد که برای فجر امسال از سوی کمپانی فرانسوی عرضه شود.

برزگر اما معتقد است فیلم در هر صورت برای بیننده ایرانی به نمایش در خواهد آمد زیرا تمام مراحل و سازوکار قانونی تولید در ایران را طی کرده است: «تمام شرایط و مراحل پروانه ساخت در ایران را طی کردیم. قرار نبود اثری مخفیانه و خلاف قوانین بسازیم اما به علت محدودیت زمانی و اینکه پروانه تولیدات ویدئویی زودتر صادر می‌شود از این پروانه ساخت استفاده کردیم. با نادر تکمیل همایون که مشورت کردیم او هم مشتاق بود تا فیلم در ایران اکران شود. در هر صورت از سمت ما این اشتیاق وجود دارد. حتی اگر شرایط اکران فیلم فراهم نشود "خانواده آقای فرشچی" در شبکه نمایش خانگی پخش خواهد شد و در هر صورت بیننده ایرانی مشتاق می‌تواند آن را ببیند.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: