khabargozarisaba.ir
جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
کد خبر: ۶۷۷۳
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۴ - ۱۵:۳۲
به کارگردانی هادی محقق
جایزه اصلی جشنواره فیلم بوسان بین فیلم هادی محقق کارگردان ایرانی و یرلان نورموک هامبتوف کارگردان قزاق تقسیم شد.

به نقل از ورایتی، بخش رقابت اصلی جشنواره فیلم بوسان توسط گروه داورانی به ریاست سیلویا چانگ بازیگر، کارگردان و فیلمنامه نویس تایوانی برندگان خود را شناخت.

«ممیرو» ساخته هادی محقق از ایران که داستان مردی مسن را روایت می کند که تلاش دارد به زندگی‌اش خاتمه دهد و «درخت گردو» ساخته کارگردان قزاق که داستان یک ازدواج کمدی را در دهکده‌ای کوچک روایت می کند، به طور مشترک به عنوان برنده جایزه اصلی انتخاب شدند.

چانگ رییس گروه داوران در این باره گفت: «ممیرو» شاهکار فوق العاده‌ای از داستان سرایی بصری و پر از احساسات است. این فیلم گرچه تا حدی به چگونه مردن مربوط می‌شود اما بیشتر به چگونه زندگی کردن می‌پردازد و این که چگونه شان و منزلت خود را به عنوان یک انسان حفظ کنیم.

وی افزود: «درخت گردو» هم ‌فیلمی است که روشی از زندگی را نشان می‌دهد که برای بسیاری از ما ناآشنا است، اما ثابت می‌کند چگونه طنز، مهربانی و بخشش می‌تواند عامل اتصال همه ما با هم باشد.

هر یک از این دو فیلم ۳۰ هزار دلار به عنوان جایزه دریافت کردند.

محقق ابتدای هفته پیش در زمان نمایش فیلمش در این جشنواره در گفتگو با خبرگزاری فرانسه گفته بود که نسلی از فیلسمازان در کشورش می‌خواهند تا جهان چهره بسیار انسانی جامعه ایرانی را به جهان نشان دهند.

جوایز «مسنات» این جشنواره به ریاست دوریس هگنر برنامه‌ریز آلمانی به فیلم کره‌ای «پسران می‌دوند» ساخته کانگ سیوک-پیل و «عشق را ببین» ساخته یی یون چینی رسید. کیم یونگ-جو کارگردان کره ای نیز برای فیلم «هنوز همه» یک تقدیر ویژه دریافت کرد.

جوایز سونجی نیز به ‌لی ایئو-جیونگ کارگردان کره‌ای برای فیلم «خاطرات شرم» و «در نیا» ساخته لائو کک هاوت کارگردان تایوانی رسید.

لی جو-وون برای «تنها» و جانگ سان در فیلم «ارتباطات و دروغ‌ها» جایزه بهترین بازیگران مرد و زن را بردند.

این جوایز امروز (شنبه) بعدازظهر در مراسم اختتامیه جشنواره به برندگان اهدا می‌شود.  

در طول این جشنواره ۱۰ روزه ۳۰۲ فیلم از ۷۵ کشور به نمایش درآمدند که ۹۴ عنوان از آنها برای نخستین بار اکران جهانی می‌شدند.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: