khabargozarisaba.ir
پنجشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 23
کد خبر: ۶۶۹۹۴
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۹
فراخوان دوازدهمین «جشنواره موسیقی نواحی ایران» با تکیه بر اجرای آثار با کلام مبتنی بر منظومه‌های تغزلی از شاعران کهن ایران زمین، همچنین شاعران بومی (با گویش‌ها و زبان‌های محلی) منتشر شد.
فراخوان دوازدهمین «جشنواره موسیقی نواحی ایران» منتشر شد
به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی انجمن موسیقی ایران، دوازدهمین «جشنواره موسیقی نواحی ایران» از تاریخ 16 تا 19 آبان ماه 1398 در شهر کرمان و در گستره ملی توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و به صورت غیررقابتی برگزار خواهد‌ شد.

فراخوان حاضر بنا بر اهداف و ماموریت های مشخص شده در آیین نامه برگزاری جشنواره و شناسایی، ظرفیت سازی و حمایت از فعالیت های خلاقانه هنرمندان موسیقی بومی سراسر کشور با اولویت معیارهای هنری و اصالت های فرهنگی - موسیقایی هر منطقه تهیه و تنظیم شده است.

 ستاد جشنواره با انتشار این فراخوان از کلیه هنرمندان این حوزه موسیقی در عرصه اجرای صحنه‌ ای دعوت می‌کند تا در صورت تمایل با مطالعه دقیق این فراخوان و ارسال آثار و مدارک لازم در برگزاری هرچه پربارتر این رویداد مشارکت نمایند.

درخواست های ارسالی پس از بررسی و تایید کارشناسان هیئت انتخاب این امکان را خواهند یافت تا در بخش اصلی جشنواره به اجرای برنامه بپردازند.

موضوع بخش اصلی دوازدهمین «جشنواره موسیقی نواحی» تکیه بر اجرای آثار با کلام مبتنی بر منظومه‌ های تغزلی از شاعران کهن ایران زمین، همچنین شاعران بومی (با گویش‌ها و زبان‌های محلی) در نظر گرفته شده است.

بر همین اساس آثار ارسالی مرتبط با این فراخوان نیز باید بر اساس اجرای مقام‌ های آوازی با مضامین تغزلی (عاشقانه)، مبتنی بر فرهنگ موسیقایی اصیل هر منطقه باشد.

در بخش شرایط شرکت در این جشنواره آمده است:

نمونه های تصویری ارسالی باید در دو نسخه و به صورت لوح فشرده (CD یا DVD) یا فلش‌مموری (flash memory) با کیفیت مطلوب صوتی و تصویری و بدون افکت یا هرگونه ویرایش باشد.

مدت زمان نمونه تصویری نباید از 15 دقیقه کمتر باشد.

 تعداد افراد برای اجرا، یک تا حداکثر سه نفر بر اساس اصالتهای موسیقی هر منطقه خواهد بود.
 حداقل سن برای شرکت در این بخش 30 سال تمام (متولدین 1368 و پیش از آن) است.

مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره تا تاریخ 16 مهر ماه 1398 است.

به تمامی پذیرفته شدگان بخش فراخوان در صورت اجرا به صورت یکسان دستمزد و گواهی شرکت در جشنواره تقدیم خواهد شد.

اسامی پذیرفته‌شدگان بخش فراخوان پس از بررسی هیات انتخاب صرفا از طریق پایگاه‌های رسمی جشنواره به شرح زیر اعلام خواهد شد و مسئولیت پیگیری اخبار و اطلاعات بر عهده متقاضیان است.

www.nay.ir
www.kermanmusicunity.ir 
 
آدرس دبیرخانه جشنواره: کرمان - چهارراه طهماسب آباد - مجتمع فرهنگی هنری کرمان - طبقه اول - دفتر انجمن موسیقی استان کرمان، کد پستی: 761367559

دبیرخانه دوازدهمین جشنواره موسیقی نواحی ایران، با شماره تلفن  ۳۲۴۶۰۹۸۸ – 034 درکرمان و 88906080 -021 در تهران آماده پاسخگویی به سوالات احتمالی متقاضیان است.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: