khabargozarisaba.ir
پنجشنبه ۰۲ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 23
کد خبر: ۶۶۹۵۹
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۳
«مغاک هست ناهست» عنوان نمایشگاهی از آثار افروز هوشنگ است که روز جمعه 27 اردیبهشت ماه در گالری مژده پیش روی مخاطبان قرار می گیرد.
«مغاک هست ناهست» در گالری مژده روایت می شود
به گزارش صبا، مجموعه «مغاک، هستِ‌ناهست» شامل هشت اثر از تازه ترین آثار افروز هوشنگ است که عصر جمعه 27 اریبهشت  در گالری مژده به نمایش درخواهد آمد.

در این مجموعه، افروز هوشنگ خط به‌ مثابه مرز را از بین برده و واژه را به تکه پاره‌های از هم جدا تبدیل کرده است تا به‌ نوعی، از هم گسیختگی و تکه تکه شدن جهان انسانی کنونی را به تصویر بکشد.

گذار افروز هوشنگ از سنت نقاشی-خط به انتزاع در نقاشی مدرن، یک ساختارشکنی بی‌ قید و شرط است برای رسیدن به مفاهیمی که با زندگی انسان عصر مدرن هم‌خوانی داشته باشد.

نگاهی به سه مجموعه آثار افروز هوشنگ نشان می‌دهد که در مجموعه نخست،«مغاک،هست» خط به‌ عنوان محور تصاویر، به صورت موجز در پی انتقال نوعی هستی‌ شناختی و اتفاقاً در واژه «هست» است.  نوعی هست‌ انگاری از خود واژه «هست» با بهره‌گیری از قابلیت تصویری خط فارسی شروع می‌شود تا در مجموعه دوم به صامت‌ ترین و ساکن‌ ترین و بی‌جان‌ ترین عنصر طبیعت، آن‌گونه که در ضرب‌ المثل‌ های عامیانه شهرت دارد، یعنی سنگ برسد.

خط-نقاشی در مجموعه «مغاک، میانه هست‌و‌نیست» که سوژه اصلی آن سنگ‌ها است، یک گام به نقاشی نزدیک‌ تر می‌شود. سنگ‌ های صامتِ ساکن در دل واژه «هست» و واژه «هست» در دل سنگ‌ ها به‌ نوعی در حال ارسال پیام به مخاطب خود است.

افروز هوشنگ، آگاهانه رد تکامل را در نقاشی‌ هایش دنبال می‌ کند تا این که در مجموعه سوم یعنی «مغاک، هستِ‌ناهست» به انتزاع در نقاشی و از بین بردن خطوط می‌رسد.

این نمایشگاه، ساعت 6 عصر جمعه  27 اریبهشت افتتاح و تا 10 شب دایر خواهد بود.

گالری مژده 28 اردیبهشت به مناسبت روز جهانی موزه هم دایر خواهد بود و علاقه مندان می توانند از ساعت 18 تا 22 از این آثار دیدن کنند.

این آثار در ادامه تا سوم خرداد همه روزه از ساعت 16 تا 20 در گالری مژده واقع در سعادت آباد، علامه شمالی، خیابان هجدهم شرقی پلاک 27 پیش روی علاقه مندان است.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: