khabargozarisaba.ir
چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 April 24
کد خبر: ۶۶۱۱۶
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۹
نمایشگاه ششمین جشنواره بین المللی عکس خیام 28 فروردین ماه در ایلام برگزار می شود.
ایلام چهارمین شهر میزبان نمایشگاه عکس خیامبه گزارش صبا به نقل از واحد ارتباطات و رسانه اداره کل هنرهای تجسمی، علی سامعی دبیر جشنواره بین‌المللی عکس خیام گفت: ایلام چهارمین شهر میزبان نمایشگاه عکس خیام است. پیش از این ششمین جشنواره عکس خیام در تهران، کرج، قم برگزار شده است.

وی افزود: برنامه جشنواره بین المللی خیام از ابتدا به این شکل بوده که نمایشگاه را در شهر های مختلف ایران و حتی خارج از ایران بچرخانیم. هدف از این کار این است که کشورهای مختلف با عکاسی هنری ایران و هنرمندان ایرانی بیشتر آشنا شوند و هنرمندان شهرستانی نیز با عکاسی روز دنیا نزدیک تر.

وی با بیان این نکته که استقبال شهرستان ها از نمایشگاه خوب است، گفت: برآورد ما با توجه به سال های گذشته این است که در حدود 50 هزار نفر از نمایشگاه دیدار خواهند کرد مثلا در دوره های گذشته  از نمایشگاه خیام در شهر چابهار در یک روز 3000 نفر بازدید داشتیم.  

دبیر جشنواره بین‌المللی عکس خیام اعلام کرد: در این دوره 127 اثر به بخش نمایشگاهی جشنواره خیام راه یافته که ما این آثار را بر طبق بزرگی و یا محدودیت فضای نمایشگاهی به شهرهای مختلف ایران می بریم. برای نمایشگاه خارج از کشور نیز سعی ما بر این است که هر دوره در هر 5 قاره دنیا نمایشگاه برگزار کنیم که تاکنون در کشورهای یونان، فرانسه، آرژانتین، آافریقای جنوبی، چین، تاجیکستان، ترکیه، عمان و... آثار جشنواره بین المللی عکس خیام روی دیوار رفته است.

نمایشگاه ششمین جشنواره بین المللی عکس خیام 28 فروردین ماه 98 در نگارخانه استاد صندوق آبادی شهر ایلام گشایش می یابد و تا یکم اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت.

در ششمین دوره جشنواره بین المللی عکس خیام 13409 قطعه عکس از هنرمندان 50 کشور به دبیرخانه این جشنواره رسید. جشنواره بین‌المللی عکس خیام با هدف ارتقای سطح عکاسی و گفتگوی بصری میان عکاسان ایران و جهان و نیز به منظور بزرگداشت حکیم عمر خیام، توسط نمایندگی فدراسیون بین المللی هنر عکاسی در ایران (فیاپ) یعنی کلوپ عکس فوکوس - وابسته به موسسه فرهنگی هنری «خانه هنر خیام» - برگزار می شود.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: