khabargozarisaba.ir
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۶۵۵۰۴
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۶
پنجمین نمایشگاه بین‌المللی هنرهای معاصر «آرت آنکارا» با حضور هنرمندان و علاقه‌مندان به هنر و همچنین عرضه آثار مختلف در پایتخت ترکیه گشایش یافت.
نمایشگاه بین‌المللی هنرهای معاصر در آنکارابه گزارش صبا به نقل از آناتولی، پنجمین نمایشگاه بین‌المللی هنرهای معاصر «آرت آنکارا» با حضور علاقه‌مندان و عرضه آثار نقاشی، مجسمه، آثار سه بعدی و حجمی، نقاشی خط، چاپ، عکاسی و خوشنویسی از روز 13 مارس در مرکز کنگرسیوم پایتخت ترکیه آغاز شد.

در نمایشگاه امسال که با موضوع «زن» برپا شده، 750 هنرمند از 41 کشور حدود 3500 اثر هنری را ارائه داده اند. همچنین بیش از 100 گالری هنری و موزه خصوصی نیز در آن شرکت کرده است.

در این نمایشگاه آثار هنرمندان از کشورهای مختلف از جمله ترکیه، ایران، لبنان، چین، کره جنوبی، کانادا، ایتالیا، بلژیک و روسیه برای بازدید عموم به نمایش گذاشته می شود.

هدف از برپایی این نمایشگاه فراهم کردن امکان عرضه آثار هنرمندان و مجموعه‌های هنری کشورهای دیگر در ترکیه و نمایش ویژگی‌ها، شخصیت ها، آثار هنری و سرمایه هنری است.

در حاشیه این نمایشگاه نشست های تخصصی هنری به منظور معرفی هنر کشورها و نیز برقراری فضای دیالوگ و مبادله فکری بین هنرمندان شرکت کننده و بحث های گروهی، کنفرانس نیز برگزار خواهد شد.

آثار محمد بزرگی و حمید طلوعی فرد دو هنرمند ایرانی در زمینه نقاشی خط نیز در این نمایشگاه در معرض دید علاقه‌مندان قرار دارد. این نمایشگاه از 14 مارس به مدت چهار روز برای بازدید عموم باز خواهد بود.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: