khabargozarisaba.ir
دوشنبه ۰۳ تير ۱۳۹۸ - 2019 June 24
کد خبر: ۶۵۳۴۲
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۸
در «آخرین اتفاق 97»
نمایشگاه «آخرین اتفاق 97» گالری مژده به دلیل استقبال مخاطبان و فروش خوب، این روزها در حال برگزاری است.
مژده طباطبایی: عیدی دادن اثر هنری فراگیر می شود/به گزارش صبا، مژده طباطبایی مدیر گالری مژده با اعلام این خبر که بیش از ۴۰ اثر در این نمایشگاه به فروش رفته است، گفت: با وجود پایان یافتن تاریخ نمایشگاه به دلیل استقبال مخاطبان آثار را از روی دیوار برنداشتیم و آنها می‌توانند تا پایان هفته پس از تماس گرفتن و هماهنگی قبلی برای خرید آثار به گالری مراجعه کنند.

طباطبایی درباره آثار به فروش رفته در این مجموعه تصریح کرد: آثار بسیار متنوعی در زمینه عکس، نقاشی، حجم، خط و چاپ دستی از هنرمندان صاحب‌نام و جوان را ارایه کردیم و کار جوان‌ها و اساتید در کنار هم قرار گرفته بود. باتوجه به قیمت‌های در نظر گرفته شده برای آثار،ارزان‌ترین اثر به فروش رفته در این نمایشگاه عکس‌هایی به مبلغ ۵۰۰ هزار تومان و گران‌ترین نیز اثری متعلق به استاد محمد احصایی به مبلغ ۴۵ میلیون تومان بود. در این نمایشگاه آثاری از استادان مانند علی گلستانه، منوچهر نیازی، رضا مافی، ناصر اویسی و... در کنار آثار هنرمندان جوان‌ به فروش رسید و بیشترین تعداد آثار فروخته شده از یک هنرمند، چهار مجسمه متعلق به امیرحسین دلبری است.

وی درباره مخاطبان این نمایشگاه افزود: عده‌ای از خریداران تنها به دنبال آثار استادان بودند و مستقیما به آنها مراجعه می‌کردند، اما عده‌ای دیگر آثاری را که مناسب بودجه و سلیقه شان بود خریداری می‌کردند. به طور کلی در این نمایشگاه مخاطبان عکس بسیار زیاد و بیشتر عکس‌های ارایه شده در این نمایشگاه آثار سیاه و سفید صحنه‌آرایی شده و عکس تئاتر بودند. با توجه به اینکه بیشتر مخاطبان به دنبال آثاری با قیمت مناسب بودند آثار عکاسی بیش از همه به فروش رفت. قیمت این نوع آثار از ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان بود و گران‌ترین آنها به مجید کورنگ بهشتی تعلق داشت.

طباطبایی درباره نمایشگاه‌های فروش پایان سال گفت: این نمایشگاه‌ها در صورتی موفق است که آثار به نمایش درآمده بتواند همه نوع سلیقه‌ای را تامین کند و قیمت آثار واقعا ارزان باشد. ما تلاش کردیم که حتی آثار استادان از بازار هنر ارزان‌تر باشند زیرا در این صورت است که خرید بیشتر می‌شود. پایان سال زمان خوبی برای فروش ویژه آثار هنری است زیرا عده زیادی قصد هدیه دادن آثار هنری دارند و چه خوب می شود این امر با کمک رسانه ها و فرهنگسازی فراگیر شود.

در این نمایشگاه گروهی آثاری از منوچهر نیازی، کیارش یعقوبی، الهام عظیمی، رضا بیگناه، محسن کرمی، مجید کورنگ بهشتی، احد قدیری، محسن رزاقی، بابک حقی، علیرضا اسماعیلی، امیرحسین دلبری، نادر افشاری، مهدی منصوری، سهیل بهروزی، بابک حقی، مهدیه افشار، ساینا قادری، محمدرضا ماندنی، غزاله صداقت، روزبه غلامی، عطا محمدی، مسعود قرائی، امید شلمانی، امیر علیمی، علیرضا مرزبان، نازلی عباسپور، میلاد کارآموز و…با رویکردها و سلایق هنری مختلف به نمایش درآمده است. 

«آخرین اتفاق 97» را در گالری مژده به نشانی سعادت آباد، علامه شمالی، کوچه هجدهم شرقی، پلاک 27 تا پایان این هفته و با تعیین وقت قبلی می توانید ببینید.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: