khabargozarisaba.ir
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 20
کد خبر: ۶۴۳۹۰
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
کوروش سلیمانی در گفتگو با صبا:
نمایش «خرده نان» به کارگردانی کوروش سلیمانی در دو بخش مهمان و مسابقه «ایران دو» تئاتر فجر حضور دارد و ۲۶ بهمن در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ در تالار سایه تئاتر شهر روی صحنه می‌رود.
نمایش«خرده نان» در مسیر جشنواره/ «خرده نان» در دو بخش شرکت می‌کندکوروش سلیمانی که با نمایش «خرده نان» در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر حضور دارد به خبرنگار صبا گفت: «خرده نان» هم به عنوان مهمان و هم در بخش مسابقه «ایران دو» شرکت کرده است و این اجرا در روز ۲۶ بهمن در دو نوبت ۱۷ و ۱۹ در تالار سایه مجموعه تئاترشهر روی صحنه می رود.

وی درباره موضوع نمایش توضیح داد: «خرده نان» درباره زندگی زوجی میانسال استکه با مرور اتفاقات ناکام خود زندگی می‌گذراند که ناگهان با اتفاقی غیرمنتظره از طرف همسایه خود مواجه می‌شوند و مسیر نمایش شکل می‌گیرد.

سلیمانی درباره دلیل انتخاب نمایش «خرده نان» توضیح داد: متن نمایشنامه از نویسنده‌ای فرانسوی به نام لویی کالافرت است و مهم ترین دلیل این انتخاب توجه به محافظه کاری و بی‌تفاوتی انسان‌ها نسبت به یکدیگر است؛ اتفاقی که متاسفانه این روزها در جامعه دیده می‌شود.

کارگردان نمایش «ناگهان پیت حلبی» درباره وظایف یک هنرمند در قبال جامعه‌اش گفت: هنرمندان باید نسبت به جامعه خود مسئولیت داشته باشند و دغدغه‌های خود را بیان کنند و تنها اجرای یک نمایش هدف آن‌ها نباشد بلکه با ارائه راهکار یا پیشنهادی مناسب در رفع دغدغه‌های اجتماعی کمک کنند. 

این کارگردان با اشاره به اجرای قبلی نمایش «خرده نان» در تالار سایه تئاترشهر عنوان کرد: این نمایش از ۱۶ آذر همزمان با روز دانشجو روی صحنه رفت و تا ۱۴ دی ماه روی صحنه بود و با واکنش‌های خوبی از طرف مردم روبرو شدیم که حاکی از ارتباط آن‌ها با موضوع نمایش بود.

سلیمانی در پایان دیدگاه خود درباره نحوه برگزاری سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر را اینگونه گفت: امسال جشنواره تئاتر با دبیری نادر برهانی مرند بسیار منظم و متنوع برگزار شده و از تمام حواشی سال‌های گذشته دوری کرده است که امیدوارم این اتفاق در سال‌های آینده نیز رخ دهد‌.

نسترن معصوم‌پور
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: