khabargozarisaba.ir
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 20
کد خبر: ۶۴۳۷۲
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۰
خبری خوش از آینده هنر هفتم
یک تحقیق با عمری بیش از یک دهه مشخص کرده است که وضعیت هالیوود به عنوان قلب تپنده سینمای جهان، در زمینه استفاده از اقلیت‌ها و برابری جنسیتی به بالاترین میزان خود رسیده است.

به گزارش صبا به نقل از گاردین، یک پژوهش چندین ساله نشان می‌دهد که تنوع نژادی و جنسیتی در تولیدات موفق هالیوود بهبود یافته است.

بر اساس مطالعه‌ای که موسسه The Annenberg Inclusion Initiativeروی 100 فیلم پرفروش سال 2018 در ایالات متحده آمریکا انجام داده مشخص شده است که 40 فیلم از این تعداد از بازیگران نقش اول زن چه به صورت انفرادی چه به صورت شریکی بهره برده‌اند؛ رقمی که در مقایسه با 32 فیلم در سال 2017 افزایشی محسوس را نشان می‌دهد. در حقیقت این بالاترین رقم از سال 2007 و تاریخ آغاز این پژوهش است.

این مطالعه همچنین دریافته که تنوع نژادی نیز در این حوزه افزایش یافته است. بر این اساس از این 40 فیلم، یازده اثر از بازیگران نقش یکی بهره جسته است که جزو دسته «گروه‌های قومی/نژادی در اقلیت» به حساب می‌آیند و در یازده فیلم از کاراکتری اصلی با سنی بالای 45 سال استفاده شده است؛ ارقامی که در سال 2017 به ترتیب 4 و 5 بوده‌اند.

از فیلم‌هایی که به طور مشخص در این مطالعه نام برده شده است می‌توان به «پلنگ سیاه»، اثر ابرقهرمانی مارول و کمدی-رمانتیک سنگاپوری «آسیایی‌های خرپول» اشاره کرد که هر دو اکرانی بسیار موفق در گیشه داشته‌اند.

دکتر استیسی ال. اسمیت مسئول موسسه انجام دهنده این پژوهش در بیانیه‌ای در این باره تصریح کرد: سال 2018 با اقدام عملی افراد شاغل در این صنعت برای انعکاس بهتر و واقعی‌تر جهانی که در آن زندگی می‌کنیم، دریچه‌های جدیدی از امید باز شده است و به نظر می‌رسد فروش موفق گیشه‌ای‌ جایزه و دستاورد این تلاش آنان است. داده‌ها نشان می‌دهد که تغییر دست یافتنی است.

اشکان مزیدی

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: