khabargozarisaba.ir
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 20
کد خبر: ۶۴۳۶۹
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۱
«بنفشه آفریقایی» ساخته مونا زندی در جشنواره آسیایی وزول موفق به کسب 2 جایزه شد.
دو جایزه برای «بنفشه آفریقایی» در جشنواره وزولبه گزارش صبا، مونا زندی حقیقی با دومین فیلم بلندش «بنفشه آفریقایی» که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر حضور داشت، به ­عنوان تنها نماینده ایران به بیست­ و­ پنجمین جشنواره آسیایی وزول راه یافت و موفق به کسب دو جایزه از این جشنواره شد.

«بنفشه آفریقایی» در بخش مسابقه این جشنواره حضور داشت و موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران و هم­چنین جایزه بهترین فیلم از نگاه دانش­آموزان شد. فاطمه معتمدآریا، بازیگر فیلم نیز در این سفر حضور داشت.

فیلم داستان «شکو» زنی میانسال است که متوجه می­ شود همسر اولش فریدون توسط فرزندانشان به خانه سالمندان منتقل شده است. او به همراهی همسر دومش رضا تصمیم می­گیرند تا مرد را به خانه خود بیاورند. با حضور فریدون در خانه، رابطه شکو و فریدون تغییراتی می­ کند که در زندگی با رضا هم تاثیر می­گذارد و اتفاقات تازه­ای در زندگی هر سه رخ می ­دهد.

مونا زندی حقیقی پیش از این با فیلم «عصر جمعه» در جشنواره وزول حضور داشت و جایزه بهترین کارگردانی این جشنواره را از آن خود کرد.

شهر وزول فرانسه از سوم تا دوازدهم فوریه میزبان این جشنواره برای سینمای آسیا بود و اختتامیه این جشنواره شب گذشته 23 بهمن ماه برگزار شد.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: