khabargozarisaba.ir
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 20
کد خبر: ۶۴۳۵۰
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۰
یک روز بعد از تصمیم آکادمی صورت گرفت؛
رییس انجمن فیلمبرداران آمریکا طی یک بیانیه از تصمیم آکادمی اسکار مبنی بر پخش نکردن تلویزیونی لحظه اهدای جایزه بهترین فیلمبرداری انتقاد کرد.

به گزارش صبا به نقل از ورایتی، رییس انجمن فیلمبرداران آمریکا (ASC) از آکادمی علوم و هنرهای سینمایی به دلیل تصمیم برای پخش نکردن تلویزیونی لحظه اهدای جوایز بهترین فیلمبرداری و سه شاخه دیگر انتقاد کرد.

کیس ون اوسترام رییس انجمن فیلمبرداران آمریکا روز سه شنبه 12 فوریه یک روز پس از آنکه اعلام شد چهار شاخه بهترین فیلمبرداری، بهترین تدوین، بهترین چهره پردازی و مو و بهترین فیلم کوتاه پخش زنده تلویزیونی نمی شوند و لحظه اعطای جوایز آنها به علت کوتاه کردن مراسم حذف می شود در نامه ای به اعضای آکادمی از این تصمیم انتقاد کرد.

او در این بیانیه چنین نوشت: «بعد از دریافت اظهارنظرهای بسیار از سوی اعضای انجمن فیلمبرداران درباره این موضوع، از طرف بسیاری از آن ها درباره این تصمیم تاسف بار آکادمی صحبت می کنم. ما فیلمسازی را یک تلاش مشترک درنظر می گیریم جایی که در آن مسئولیت های کارگردان، فیلمبردار، تدوینگر و دیگر اعضای گروه اغلب اوقات با یکدیگر تقسیم می شوند، حال به نظر می رسد این تصمیم آکادمی (پخش نکردن تلویزیونی چهار بخش مذکور) می تواند به عنوان ایحاد جدایی و شکاف در این فرآیند خلاقانه تلقی شود و بنابراین موجب می شود مشارکت های خلاقانه بنیادی ما به حداقل برسد.»

ون اوسترام در ادامه چنین نوشت: «آکادمی بنیاد مهمی است که هنر ما را به جهانیان ارائه می دهد، از زمانی که آکادمی در 91 سال پیش شکل گرفت جوایز آکادمی از استعداد، مهارت و مشارکت فیلمبرداران در فرآیند فیلمسازی تجلیل کرده است اما اکنون ما نمی توانیم این تصمیم را بدون اینکه به آن اعتراض کنیم نادیده بگیریم.»

انجمن فیلمبرداران 390 عضو فعال دارد و امسال نیز یکصدمین سال تاسیس خود را جشن می گیرد.

محمدامین شکاری

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: