khabargozarisaba.ir
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 20
کد خبر: ۶۴۳۴۶
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۴
در جشنواره تئاتر فجر 37
گابور گودا نویسنده و کارگردان نمایش «سوارم» اولین اجرای غیرایرانی را در سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر روی صحنه برد.
مهمان مجرستانی نمایش«سوارم» را اجرا کردبه گزارش خبرنگار صبا، در دومین روز از سی و هفتمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر اولین اجرا در بخش ملل و «مسابقه تئاتر بین‌الملل» روی صحنه تالار قشقایی مجموعه تئاتر شهر رفت که نمایش «سوآرم» از کشور مجارستان بود.

گابور گودا نویسنده و کارگردان، نمایش «سوارم» را در دو نوبت  17:30  و 19:30 در تالار قشقایی مجموعه تئاترشهر روی صحنه برد.

نکته قابل توجه در این نمایش سخنرانی گابور گودا به زبان انگلیسی بود که حالتی شبه سمینار ایجاد کرد و در بخشی‌هایی تست‌های متفاوت با لیزر از مخاطبان گرفته و میزان مشارکت آن‌ها در فعالیت‌های گروهی سنجیده شد.

نمایش «سوارم» با مدت زمان ۷۰ دقیقه با اشاره به حرکت گروهی همراه با هوش جمعی اجرا شد.

از طرفی دکور در این نمایش جایگاه خاصی نداشت و تعدادی ساز از جمله کیبورد و کوزه در سالن قرار داده بودند و در بخش‌هایی مخاطبان را در انجام تست همراهی می‌کردند.

 این نمایش حاصل کمپانی «آرتوس» متعلق به گابور گودا، کارگردان اثر است.

در خلاصه داستان این اثر آمده است: سوارم چطور کار می‌کند؟ چطور ارتباط برقرار می‌کند و تصمیم می‌گیرد؟ آیا انتخاب فردی در آن موثر است یا تکثر انتخاب‌های فردی باعث حرکت و به پیش راندن اجتماع سوارم شده است؟ آیا می‌توان سوارم را یک موجود زنده منفرد و منحصر به فرد در نظر گرفت؟ آیا می‌توان همه بشریت را یک موجود زنده و پیچیده درنظر گرفت و آن را با سوارم مقایسه کرد؟
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: