khabargozarisaba.ir
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 20
کد خبر: ۶۴۳۳۸
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
جزییات اجراهای گروه کوارتت محمد آزمند، گروه همایون پرنیا، گروه آنسامبل آتلاس، گروه ابد و روشنا در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر اعلام شد.
جزییاتی از اجراهای گروه‌ها در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجربه گزارش صبا به نقل از روابط عمومی سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر، فاضل جمشیدی خواننده گروه «همایون پرنیا» با بیان اینکه گروه همایون پرنیا با اجرای تصنیف هایی از رهی معیری و هوشنگ ابتهاج روی صحنه خواهد رفت، گفت: اجرای گروه «همایون پرنیا» در جشنواره موسیقی فجر، قطعاتی در آواز اصفهان خواهد بود. همچنین 4 تصنیف اصلی از اشعار رهی و معیری و هوشنگ ابتهاج انتخاب شده که در این برنامه اجرا می­ شود. تصنیف­ های خواب نیلوفر، عشق و بهانه، صد ترانه و هجر غم انگیز در این کنسرت اجرا خواهد شد. بعد از اجرای تصنیف­ ها، آوازهایی از اشعار مولانا و خیام و محمد علی بهمنی را اجرا خواهیم کرد.

وی بیان کرد: تمامی قطعاتی که در جشنواره اجرا می­ شود قبلا به صورت آلبوم با عنوان «این نیز بگذرد» منتشر شده و علاقمندان می­ توانند تمامی قطعات آلبوم را به صورت زنده در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر بشنوند. اجرای گروه همایون پرنیا 24 بهمن، ساعت 19 در تالار ایوان شمس است.

اجرای موسیقی تلفیقی جاز و ایرانی

وفا مصباحی، نوازنده نی و عضو کوارتت محمد آزمند درباره اجرای این گروه در جشنواره موسیقی فجر گفت: این گروه که با محوریت موسیقی تلفیقی فعالیت می‌کند، در جشنواره موسیقی فجر با کشف نقاط مشترک موسیقی جاز و موسیقی ایرانی، قطعاتی را برای مخاطبان اجرا خواهد کرد. در کوارتت محمد آزمند سازهای پرکاشن، گیتار جز، گیتار بیس و نی حضور خواهند داشت و هشت قطعه، اعم از قطعات تمرین شده و همچنین قطعات بداهه اجرا خواهد شد. اجرای این کوارتت ۲۶ بهمن ساعت 19 در برج آزادی است و این اجرا، جزو اولین اجراهای رسمی کوارتت محمد آزمند به حساب می‌آید.

اجرای آنسامبل آتلاس در فجر

گروه آنسامبل آتلاس از کشور دانمارک با حضور در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر قطعاتی از آهنگسازان ایرانی و دانمارکی را اجرا خواهند کرد.

بر این اساس، قطعه ای از کارل نیلسن که ایده آن از میدان نقش جهان اصفهان گرفته شده است، اجرا می  شود. برای این قطعه، یک آهنگساز دانمارکی تنظیمی نوشته و قرار است گروه 6 نفره به همراه سه نوازنده زن ایرانی آن را در جشنواره اجرا کند. همچنین قرار است قطعاتی از شاهین فرهت، هرمز فرهت، امیرمهیار تفرشی پور، فرانسیس پولانک و کارل نیلسن توسط گروه آنسامبل آتلاس اجرا شود.

گروه آنسامبل آتلاس 25 بهمن ساعت 21:30 در تالار وحدت روی صحنه خواهد رفت.

اجرای قطعات جاز تجربی توسط گروه اُبد

حمیدرضا کشورپژوه، نوازنده، آهنگساز و سرپرست گروه «اُبد» گفت: تفاوت اجرای گروه اُبد در جشنواره موسیقی فجر با دیگر اجراهای رسمی این گروه، در تجربی بودن قطعاتی است که در این کنسرت خواهیم داشت. در اجرای جشنواره موسیقی فجر با چهار قطعه به نام‌های «معلق»، «خیره»، «بلوک» و «بندر» حاضر خواهیم بود و از آنجا که در این چهار قطعه رگه‌هایی از موسیقی شرقی نیز وجود دارد، ژانر موسیقی اجرایی گروه اُبد در جشنواره را «جاز تجربی» می‌دانیم.

اجرای گروه «اُبد» 25 بهمن ساعت 19 در برج آزادی خواهد بود.

اجرای گروه روشنا با خوانندگی مظفر شفیعی

گروه روشنا با اجرای دو بخش تکنوازی و همنوازی با خوانندگی مظفر شفیعی در سی و چهارمین جشنواره موسیقی فجر حضور خواهد داشت. حسین اینانلو نوازنده گروه روشنا با اعلام این خبر گفت: اجرای ما در جشنواره دو بخش خواهد داشت. واقعیت این است که در همه این سال­ها بخش تکنوازی همیشه برای ما مهم بوده و دوست داشتیم در کنار موسیقی آوازی، به موسیقی سازی هم بپردازیم و برای آن اهمیت قائل شویم. به همین دلیل در بخش اول تک نوازی تنبک و سه تار در دستگاه نوا خواهیم داشت. در بخش دوم هم گروه نوازی موسیقی ایرانی با آواز مطفز شفیعی خواهیم داشت که هم اعتبار ویژه ای به اجرا می دهد و هم باعث می شود کار بهتر دیده شود.

گروه روشنا 28 بهمن ساعت 19 در تالار ایوان شمس اجرا خواهند داشت.
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: