khabargozarisaba.ir
چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 April 24
کد خبر: ۶۴۳۲۴
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۸
نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های کاوه کاووسی با عنوان «تکیه دولت» جمعه ۲۶ بهمن در محل این گالری برگزار می‌شود.
«تکیه دولت» در نیان برپا می‌شودبه گزارش صبا، نمایشگاه انفرادی نقاشی‌های کاوه کاووسی با عنوان «تکیه دولت» همزمان با افتتاحیه گالری نیان در روز جمعه 26 بهمن ماه گشایش می یابد.

در این نمایشگاه حدود ۳۰ اثر از مجموعه‌ جدید این هنرمند نقاش به نمایش درخواهد آمد. کاووسی در این مجموعه که پژوهش و کار بر روی آن را از سال ۱۳۹۴ آغاز کرده، به تکیه دولت به عنوان یک مکان تاریخی و سیاسی نگاهی تازه داشته است.

کاوه کاووسی در سال ۱۳۵۹ در شهر آبادان به دنیا آمده و فعالیت حرفه‌ای خود را بعد از تحصیل در رشته نقاشیِ دانشگاه تهران، از سال ۱۳۸۰ آغاز کرده است. او تاکنون در نمایشگاه‌های انفرادی و گروهی متعددی در داخل و خارج از کشور حضور داشته و آثارش اغلب سیری در زمان و تاریخ دارند. مجموعه‌ی تکیه دولت درواقع اولین مجموعه‌ی مکانمند او محسوب می‌شود که از تکنیک‌های مختلفی برای اجرای آن استفاده کرده است. 

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: «مکان‌ها می‌توانند به طور خاص و قدرتمند تاریخ‌ساز باشند و زمان را شکل بدهند، از این جهت تکیه دولت به عنوان یکی از بزرگترین و باشکوه‌ترین سازه‌های تاریخ ما در عصر قاجار، که محل شکل‌گیری وقایع مهم و تاثیرگذاری در مسیر حرکت به سمت ایران معاصر بوده، مورد توجه من قرار گرفت. چراکه گمان می‌کنم بازنمایی این مکان که در دوران خود تاریخ‌ساز بوده است، هنوز هم بعد از گذشت حداقل یک قرن و در غیاب خود این مکان نیز می‌تواند پاسخگوی بسیاری از سؤالات درباره تاریخ معاصر ایران باشد.»

افتتاحیه نمایشگاه «تکیه دولت» روز جمعه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ برگزار می‌شود و تا ۱۷ اسفند ادامه دارد. گالری نیان در بلور اندرزگو، بلوار صبا، کوچه شب‌نما، نبش کوچه گوهر، شماره ۲ واقع شده و همه روزه از ساعت ۱۶ الی ۲۰ میزبان بازدیدکنندگان است و روزهای شنبه تعطیل است.

ارسال به دوستان
برچسب ها: تجسمی ، تکیه دولت ، نقاشی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: