khabargozarisaba.ir
چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 April 24
کد خبر: ۶۴۳۲۳
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۳
نمایشگاه آثار علیرضا آسانلو با عنوان «این کیست این» ۲۶ بهمن ماه در گالری شیرین افتتاح می‌شود.
«این کیست این» به شیرین رسیدبه گزارش صبا، نمایشگاه آثار علیرضا آسانلو با عنوان «این کیست این» روز جمعه 26 بهمن ماه در گالری شیرین واقع در خیابان کریم‌خان زند، خیابان سنایی، کوچه 13 شماره 5 افتتاح می شود و تا 8 اسفند میزبان هنردوستان است.

در بخشی از بیانیه این نمایشگاه آمده است: «این کیست این، ارتباط وجود انسان و جریان هستی را از زاویه‌ای عارفانه و شرقی بازنمایی می‌کند. هنرمند با محوریت قرار دادن پیکره انسانی، به عنوان عالی‌ترین موضوع وجودیافته در عالم، ذهن مخاطب را به پرسش از ماهیت زندگی فرا می‌خواند؛ چه چیز در وجود آدمی او را موجود می‌کند و چگونه زندگی در او جاری می‌شود؟ تأمل در تابلوهای آسانلو، دربردارنده پاسخ‌های او به این پرسش‌های بنیادین است که در ضرباهنگ پویای قلمو و کاردک، آثاری پر تپش، زنده و پویا خلق کرده و در گذرگاه شک و یقین معلق مانده‌اند.

آسانلو که سال‌ها ممارست در ساخت و سازهای کلاسیک فیگور انسانی در هنر نقاشی را در کارنامه کاری خود دارد، با فاصله گرفتن از فضاهای رئالیستی و نزدیک شدن به «آن‌نگاری» و «در لحظه بودن» از وادی فلسفه به عرفان شرقی گام نهاده و «ندانستگی»، «ابهام» و «محو شدگی» را به عنوان اساسی‌ترین دستاورد این سفر ذهنی بر بسترهای عریض بوم جاودانه کرده است.»

به گفته علیرضا آسانلو، هنرمند نقاش و مجسمه‌ساز، نمایشگاه «این کیست این» از اشعار مولانا اقتباس شده است و در آن ۱۵ اثر ارایه می شود.


ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: