khabargozarisaba.ir
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 20
کد خبر: ۶۴۰۷۹
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
کتاب تصویری در دست انتشار «خانه‌ها» اثر طراوت جلالی‌فراهانی این فرصت را به کودکان می‌دهد تا خود به خلق داستان‌هایی بر اساس تصاویر کتاب بپردازند.
کودکان کتاب‌خوان، «خانه‌ها» را خلق ‌می‌کنند

به گزارش صبا به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، طراوت جلالی‌فراهانی عضو پیوسته‌ انجمن تصویرگران از انتشار کتاب تازه‌ خود خبر داد و گفت: به عنوان مولف- تصویرگر کتابی را با تکیه بر پرورش تمرکز، قضاوت و تفکر انتقادی، تفکر خلاق تصویر کردم. در این کتاب بی متن این فرصت فراهم آمده تا کودک در هر صفحه تخیل خود را به کار بگیرد و به خلق داستان بپردازد.

وی درباره‌ شیوه‌ استفاده از این کتاب بیان کرد: در هر صفحه، تصویری از خانه، افراد و اتفاق‌های آن وجود دارد. گاهی این تصاویر نمای درونی خانه‌ها هستند و گاهی نمای بیرونی. تصاویر در زوایای مختلف خلق شده و هر یک از شخصیت‌ها ویژگی‌های فیزیکی و رفتاری متفاوتی دارند. این فضا به کودک فرصت می‌دهد تا خود با درکی که از آدم‌ها پیدا کرده و با تکیه بر دانسته‌هایش داستانی را در ذهن بسازد.

این تصویرگر افزود: یکی از هدف‌های این کتاب ایجاد ارتباط بین والدین و کودک است. آن‌ها کتاب را با هم ‌می‌خوانند و اتفاق‌های کتاب هم در خانه رخ ‌می‌دهد. به این ترتیب این افراد با یکدیگر وارد تعامل و گفت‌وگو می‌شوند.

وی در پایان عنوان کرد: روایت وقایع، گفت‌وگو بین شخصیت‌ها و پیش‌بینی رخدادها به عهده خود کودک است و با هر بار دیدن کتاب قصه‌ تازه‌ای ساخته خواهد شد.

این کتاب در قالب «قصه‌های مرغک» در انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر می‌شود. قصه‌های مرغک مجموعه‌ای از کتاب‌هاست که بازی، سرگرمی، و تصویر را با متن همراه می‌کند تا به بالا رفتن توانایی‌های متنوع کودکان کمک کند.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: