khabargozarisaba.ir
چهارشنبه ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 April 24
کد خبر: ۶۴۰۴۴
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۸
با هدف حمایت از هنرمندان برتر صنایع‌دستی؛
سومین نمایشگاه «جشنواره صنایع دستی فجر» روز گذشته 13 بهمن ماه در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد.
نمایشگاه جشنواره صنایع‌دستی فجر در خانه هنرمندان ایران افتتاح شد

به گزارش صبا به نقل از روابط عمومی خانه هنرمندان ایران، همزمان با آغاز دهه مبارک فجر، نمایشگاه سومین «جشنواره صنایع‌دستی فجر» که روز گذشته 13 بهمن ماه افتتاح شد، تا 23 بهمن ماه در خانه هنرمندان ایران دایر است.

حسین خواجه بیدختی مدیر دفتر توسعه و ترویج سازمان صنایع‌دستی درباره سومین نمایشگاه «جشنواره صنایع‌دستی فجر» گفت: با اینکه برای سومین سال پیاپی است جشنواره صنایع‌دستی فجر برگزار می‌شود٬ اما استقبال از این رویداد خوب نبود. باید برای برگزاری این رویداد در دوره‌های آتی برنامه‌ریزی کنیم تا بتوانیم چهره واقعی صنایع‌دستی ایران را در این جشنواره به نمایش بگذاریم و تنها به نمایش گوشه کوچکی از آن اکتفا نکنیم.

وی خاطرنشان کرد: آثاری به این جشنواره راه پیدا کردند که مبتنی بر شیوه‌های تولید صنایع‌دستی خلق شده بودند و مهم‌ترین شاخص انتخاب آثار وجوه متمایز صنایع‌دستی از نظرطراحی، کیفیت اجرا، اصالت برند، هویت و کاربرد خلاقانه بود.

خواجه بیدختی توضیح داد: به دبیرخانه جشنواره ۸۰۰ اثر از شهرهای مختلف ارسال شد که از میان آنها ۱۷۱ اثر به سومین دوره جشنواره تجسمی فجر راه پیدا کردند که بخش عمده شرکت کنندگان از تهران بودند. در روز ۱۷ بهمن ماه طی مراسمی که در سالن شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود٬ از برگزیدگان سومین جشنواره صنایع‌دستی فجر تقدیر خواهد شد. همچنین به ۶ هنرمند برگزیده نشان سرو زرین ویژه جشنواره فجر صنایع‌دستی به همراه جایزه غیر نقدی و به ۶ هنرمند دیگر دیپلم افتخار اعطا خواهد شد.

سومین نمایشگاه «جشنواره صنایع دستی فجر» تا ۲۳ بهمن ماه درگالری‌های بهار، تابستان و نامی خانه هنرمندان ایران میزبان علاقه مندان است.
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: