khabargozarisaba.ir
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 17
کد خبر: ۶۳۸۹۰
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۴
کریستف رضاعی در گفتگو با صبا:
فیلم سینمایی « سال دوم دانشکده من» به کارگردانی رسول صدرعاملی و آهنگسازی کریستف رضاعی در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر با رویکردی متفاوت اکران شد.
موسیقی فیلم به شنونده حس عمیق تری می دهدکریستف رضاعی آهنگساز فیلم سینمایی «سال دوم دانشکده من» ساخته رسول صدرعاملی که در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر رقابت می کند درباره موسیقی بخش های مختلف فیلم و تاثیر آن روی مخاطب در گفتگو با صبا اظهار کرد: در بخش هایی از فیلم دیالوگی صورت نمی گیرد و موسیقی می تواند همراه فیلم به صورت زیرصدا حضور داشته باشد و بخش ها را به یکدیگر مرتبط کند و این حساس ترین بخش موسیقی فیلم است که باید به درستی انجام شود.

وی افزود: در نسخه جشنواره هنوز قسمتی از قطعات موسیقی را نداریم و قرار است با تعاملی که با رسول صدرعاملی صورت گرفته بعد از جشنواره قطعات را به فیلم اضافه کنیم.

رضاعی درباره دوگانگی فضای فیلم و ارتباط آن با موسیقی توضیح داد: قسمتی از موسیقی ریتمیک است که فضای دوگانگی و تناقض فکر دانشجویان و جوانان را در هر فضایی که هستند، نشان می دهد و من تمام تلاشم را کردم این درک را به مخاطب برسانم تا با حس عمیق تری به فیلم نگاه کند.

وی درباره تاثیر موضوع فیلم در ساخت قطعات موسیقی دارد، گفت: من کاملا در جریان موضوع فیلم بودم زیرا باید بدانم چه چیزی در ذهن کارگردان و نویسنده می گذرد.

رضاعی افزود: موسیقی من با ارتباط  دو دختر و فضای دانشگاهی شروع شد و خارج از فضای دیالوگی و موضوع متن کار نکردم. 

وی در پایان از آهنگسازی فیلم های دیگر در سی و هفتمین جشنواره ملی فیلم فجر گفت: در سی و هفتمین جشنواره فجر فیلم های «ناگهان درخت» صفی یزدانیان در بخش سودای سیمرغ، انیمیشن «آخرین داستان» در بخش نگاه نو و «روزهای نارنجی» آرش لاهوتی و «سونامی» از میلاد صدرعاملی را دارم.

نسترن معصوم پور
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: