khabargozarisaba.ir
پنجشنبه ۰۶ تير ۱۳۹۸ - 2019 June 27
کد خبر: ۶۳۲۹۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
حسین انتظامی:
چهارمین جشنواره ملی ابوذر با تجلیل از خانواده 2 شهید به کار خود پایان داد.
رسانه

به گزارش «صبا»؛ اختتامیه «چهارمین جشنواره ملی ابوذر» به عنوان بزرگترین جشنواره رسانه‌ای کشور برگزار شد.

بنا بر این گزارش، در ابتدای این مراسم مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه در سخنانی گفت: امسال ۲۰ هزار اثر را شما برای جشنواره ابوذر از سراسر کشور ارسال کردید. تا به حال این تعداد اثر را نداشتیم و این یک رکورد شکنی برای ما است. از همه عزیزانی که در این جشنواره ما را همراهی کردند تشکر می‌کنم.

وی ادامه داد: امیدوارم ما رسانه‌ای‌ها از سیاست‌زدگی و جناح‌زدگی بپرهیزیم و بیشتر به موضوعات داخلی کشور بپردازیم تا بتوانیم کشور را به سر منزل مقصود برسانیم. همچنین امروز در این اختتامیه از خانواده دو شهید بزرگوار تقدیر به عمل خواهد آمد.

**انتظامی: امروز بیش از هر چیز به اخلاق رسانه‌ای نیازمندیم

به گزارش فارس، در بخش دیگر این مراسم حسین انتظامی در ابتدای صحبت‌های خود گفت: از استقبال شما عزیزان از این جشنواره بسیار خوشحالیم. حضرت ابوذر به راستگویی شهره شهر بود و انتخاب این نام برای چنین جشنواره‌ای بر همین اساس بود و ما بیش از هر چیز به اخلاق رسانه‌ای و اخلاق حرفه‌ای نیازمندیم.

سرپرست سازمان سینمایی ادامه داد: باید در همین راستا یکدیگر را یاری کنیم. اصول اخلاق حرفه‌ای را باید به هم یادآوری کنیم و یادمان باشد هر فردی عضوی از مجموعه است چنین چیزهایی را رعایت کند. برای مثال ضبط کردن صدا بدون اجازه ممنوع شود و...
انتظامی اضافه کرد: راستگویی و کامل‌گویی یکی از اصولی‌ترین‌ها در این بخش است که به بنیان‌های اخلاقی جامعه سرمایه‌های اجتماعی و جایگاه هر کدام از ما ممکن است لطمه بزند. همچنین ابوذر عدالت خواه نیز بود.
وی ادامه داد: در روزگار امروز اگر با شفافیت عمل کنیم موفق‌تر خواهیم بود. اگر دستگاه حکومتی مجوزی صادر می‌کند باید ضوابطش را بگوید تا ببینیم ما مشمول آن می شویم یا نه.
وی افزود: از سال گذشته سامانه ای برای دسترسی به اطلاعات راه اندازی شده است. ما در این سامانه داده کاوی کردیم و حدود ۳۰ درصد از این سامانه درخواست اطلاعاتی نیست.
سرپرست سازمان سینمایی در ادامه افزود: برای مثال شما از سامانه قرارداد بسیج رسانه با سالن حوزه هنری را می‌خواهید و برایتان می‌آورد. بسیاری از کارهایمان را از طریق همین سامانه می‌توانیم پیگیری کنیم.

در ادامه این مراسم محسن توسلی خواننده قطعه ای را برای اختتامیه جشنواره ابوذر اجرا کرد.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: