khabargozarisaba.ir
دوشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 27
کد خبر: ۶۲۹۲۰
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۴
مدیرکل هنرهای تجسمی از پیگیری مسدود شدن ورودی گالری آ توسط شهرداری خبر داد و تاکید کرد نهادهای شهری به گالری‌‌ها نگاه فرهنگی داشته باشند نه تجاری.
به گزارش «صبا»، مدیرکل هنرهای تجسمی از پیگیری مسدود شدن ورودی گالری آ توسط شهرداری خبر داد و تاکید کرد نهادهای شهری به گالری‌‌ها نگاه فرهنگی داشته باشند نه تجاری.

هادی مظفری؛ مدیرکل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، درباره مسدود کردن ورودی گالری آ تهران توسط شهرداری گفت: مدتی است بحث پلمب و ممانعت از فعالیت گالری‌ها در برخی مناطق شهر تهران دیده می‌شود که به‌دلیل تمرکز گالری‌ها در منطقه۶، در این منطقه این جریان پررنگ‌تر و تعدد آن بیشتر بوده است و قبلا نیز شاهد چنین مواردی بودیم که برطرف شد.

او بیان کرد: درخواست ما از شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران این است اگر بحث فضاها و مکان‌های مسکونی مد نظر است، حتما با دید مثبت و این‌که گالری‌ها نقش بسزایی در بالا بردن سواد بصری شهر دارند به موضوع نگاه کنند.

مظفری ادامه داد: بیش از دویست گالری در پایتخت موجود است که بخش عمده آن‌ها در فضاهای عمومی و مسکونی قرار دارند، اما معمولا مزاحمتی برای فضاهای شهری و مردم ندارند و در عوض به گسترش هنر، توسعه فرهنگ و پر کردن اوقات فراغت شهروندان کمک می‌کنند و به همین دلیل این گالری‌ها مراکز تجاری محسوب نمی‌شوند، یعنی بسیاری از گالری‌ها، عمده فعالیت و تلاش‌شان برای معرفی هنرمندان و دعوت از عموم مردم برای آشنایی و شناخت آثار هنری است و از این بابت، کارکرد آن‌ها فرهنگی است نه تجاری.

او عنوان کرد: گاهی اوقات موردی پیش می‌آید که یک گالری به دلایل شهرسازی یا مشکلاتی که در سیستم و حوزه خودش دارد، مورد توجه شهرداری قرار گرفته و با اخطار مواجه شده باشد که باید این دو موضوع را از هم تفکیک کنیم.

مدیرکل هنرهای تجسمی با اشاره به مکاتبات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با شهرداری درباره این موضوع، گفت: درخواست و خواهش جدی ما این است که شهرداری، نهایت همکاری را با گالری‌ها داشته باشد، اما اگر موارد نادری در میان بود، قبل از ارائه اخطار و تعطیلی گالری، وزارتخانه و اداره کل هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را در جریان این موضوع قرار دهند تا شاید ما بتوانیم مشکلات را برطرف کنیم.

او ابراز امیدواری کرد که با رویکرد مثبت اعضای شورای شهر و شهردار تهران، شاهد تکرار چنین مواردی نباشیم.

مظفری در پایان با بیان این‌که در مورد گالری آ و گالری دیگری که قبلا تعطیل شده بود مکاتباتی با شهرداری داشته‌اند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مشکل گالری آ رفع شده است و اگر موارد مشابه دیگری هم پیش آید حتما تلاش می‌کنیم مشکل گالری‌ها برطرف شود.


ارسال به دوستان
برچسب ها: گالری ، شهرداری ، پلمپ
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: