khabargozarisaba.ir
جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
کد خبر: ۶۲۷۸۱
تاریخ انتشار: ۱۱ دی ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۷
پاویون صنعت چاپ ایران شامل جمعی از فعالان و تولیدکنندگان دسته‌های مختلف صنعت چاپ کشور سال آینده در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی دوبی حضور خواهد داشت.

به گزارش «صبا»، بابک عابدین؛ رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ،بیان کرد: امسال پنجمین دوره است که ایران در نمایشگاه چاپ دوبی حضور دارد. این نمایشگاه هر دو سال یک‌بار در شهر دوبی برگزار می‌شود و خوشحال هستیم که طی ده سال اخیر می‌توانیم به این نمایشگاه برویم.

او افزود: در سال1389 که برای نخستین بار در نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی دوبی شرکت کردیم، یک غرفه 100متری داشتیم و در سال2017 فضای پاویون ایران 360متر بود که امسال نیز همان متراژ است.
عابدین با اشاره به موقعیت دست‌اندرکاران صنعت چاپ در نمایشگاه پیش‌رو، توضیح داد:‌ امسال جانمایی ما روبه‌روی در ورودی نمایشگاه بر روی نقشه پیش‌بینی شده و پاویون ایران در طول این سال‌ها با حضور مستمر خود نوعی برند در این نمایشگاه شده است.
او با اشاره به بازار هدف صنعتگران ایرانی در این نمایشگاه، گفت: پاویون ایران از بدو حضور خود در تلاش بود تا ارتباط مستقیم با کشورهای شمال آفریقا، کشورهای همسایه و خاورمیانه همچنین کشورهای حوزه cis و مرز شرقی در پاکستان و افغانستان داشته باشد.
عابدین تاکید کرد: در این میان معتقدم نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی دوبی پایگاه خوبی است تا توانمندی‌های صنعت چاپ ایران را به جهانیان به نمایش بگذاریم و جمعی از تولیدکنندگان ماشین‌آلات، چاپخانه‌ها و تولیدکنندگان بسته‌بندی و مواد اولیه هر سال در نمایشگاه حضور دارند.
به گفته او، در سال2017 سه تن از تولیدکنندگان بزرگ مواد اولیه در پاویون ایران حضور داشتند که در زمینه فیلم‌های پلیمری، کاغذهای کرافت و کاغذهای پشت چسب‌دار فعالیت داشتند و توانستند قراردادهای خوبی در زمینه توسعه صادرات امضا کنند.
عابدین با بیان این‌که نظر ما این بود که صنعت چاپ و بسته‌بندی ایران را به بازارهای هدف معرفی کنیم، گفت: بسیاری از بازدیدکنندگان غرفه تعجب می‌کردند که ایران به‌جز نفت،‌ خشکبار و فرش صنعت دیگری هم دارد، این در حالی است که ایران در زمینه چاپ امنیتی، تولید کارتن، جعبه‌های بسته‌بندی و لفاف‌های انعطاف‌پذیر ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد.
رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ با اشاره به تلاش‌های این تشکل مبنی بر توسعه فعالیت‌های صادراتی، گفت: ما در اتحادیه تلاش می‌کنیم ارتباط و روش‌های جدید برای گذر از دوران سخت و عبور از جنگ اقتصادی داشته باشیم، در این سال‌ها صنعت چاپ همواره در صحنه بوده و فعالیت‌های خوبی برای کمک به ارزآوری انجام داده است. ما در تلاشیم علاوه بر این‌که مسیرهایی برای صادرات کالا به کشورهای هدف داشته باشیم، مسیرهایی نیز برای تامین مواد اولیه و ادامه فعالیت و تامین نیاز زنجیره تولید داشته باشیم.
نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی دوبی 15 تا 18آوریل2019 (26 تا 29فروردین1398) در مرکز تجارت جهانی دوبی، سالن‌های زعبیل برگزار می‌شود.

 ایبنا
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: