khabargozarisaba.ir
جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 24
کد خبر: ۶۲۷۳۵
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۸
«تاریخ از این ور» با قیمت ۸هزارو۵۰۰ تومان و شمارگان ۳۲هزار نسخه (با چاپ‌های قبلی) از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شده است.

به گزارش «صبا»،نویسنده اثر در شرح کتاب خود نوشته است: «تاریخ پر از حوادث عجیب و گاه شگفت‌آوری است که مطالعه آن همواره شیرین است. یک نوع شیرینی که گاه تلخی گزنده‌ای را نیز در انتها دارد! پرداختن به حوادث تاریخی و مخصوصاً زندگی بعضی از افراد که در تاریخ نامی مشهورتر دارند آن هم به زبان طنز شیوه‌ای است که بعضی‌ها کار کرده‌اند و ما نیز هم در این کتاب با آن شیوه حرف زده‌ایم.»

بر این اساس کتاب شرح متفاوتی از زندگی «چنگیزخان مغول»، «تیمور لنگ»، «ناصرالدین‌شاه»، «هارون‌الرشید»، «ناپلئون»، «مارکوپولو» و «کریستف کلمب» در ۱۲۴ صفحه است.

عربلو در نقل زندگی مارکوپولو آورده است: «بعد از چند سال‌، پولوها به قصر قوبیلای‌خان رسیدند. عجب قصری بود! جلوی قصر، یک درخت نقره‌ای وجود داشت که روی شاخه‌های آن، چهار کله شیر دیده می‌شد و یک فرشته که وقتی شیپور می‌زد، از دهان شیرها عسل و برنج دم‌کشیده و شربت و پیتزا بیرون می‌زد. (به من مربوط نیست که این چیزها راست بوده یا دروغ. پولوها این‌طور گفته‌اند. من فقط موضوع پیتزا را از خودم درآورده‌ام! ‌همین! خان مغول که استعداد عجیب پولوها را در سفیر ‌شدن و سفرنامه نوشتن دریافته بود، دوباره آن‌ها را به اروپا فرستاد که سر راه، اطلاعاتی هم از وضعیت سرزمین‌هایی که فتح کرده بودند، برای او تهیه کنند.»

این کتاب که از سوی ویدا ربانی تصویرگری شده مناسب مخاطبان بالای ۱۲سال است.

گفتنی است «تاریخ از این ور» با قیمت ۸هزارو۵۰۰ تومان و شمارگان ۳۲هزار نسخه (با چاپ‌های قبلی) از سوی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان بازنشر شده است.

صبا

ارسال به دوستان
منبع: صبا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: