khabargozarisaba.ir
دوشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 27
کد خبر: ۶۲۶۱۶
تاریخ انتشار: ۰۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
مدیر اجرایی اتحادیه کتاب‌فروشان آمریکا آماری مبنی بر افزایش درآمد کتاب‌فروشان مستقل این کشور منتشر کرده است و در کنار آن از حمایت ناشران این کشور از خرده‌فروشان تشکر کرده است.

به گزارش«صبا»؛ یکی از مدیران ارشد اتحادیه کتاب‌فروشان آمریکا به‌خاطر حمایت ناشران این کشور از کتاب‌فروشان مستقل گفت: شاهد افزایش درآمد خرده‌فروشان در سال گذشته بودیم.

مدیر اجرایی اتحادیه کتاب‌فروشان آمریکا آماری مبنی بر افزایش درآمد کتاب‌فروشان مستقل این کشور منتشر کرده است و در کنار آن از حمایت ناشران این کشور از خرده‌فروشان تشکر کرده است.
اورن ‌تیچر یکی از مدیران ارشد اتحادیه کتاب‌فروشان آمریکا می‌گوید در سال2018 شاهد افزایش 5درصدی فروش کتاب در خرده‌فروشی‌ها و کتاب‌فروشان مستقل در این کشور بودیم. وی اعلام کرد در طول پنج سال گذشته با وجود غول‌های کتاب‌فروشی آنلاین مثل آمازون، رشد نسبی در فروش کتاب‌فروشان وجود داشته است.
طبق آمارهایی که اتحادیه کتاب‌فروشان آمریکا منتشر کرده است بین سال‌های 2009 تا 2015 تعداد کتاب‌فروشان مستقل در این کشور 35درصد افزایش داشته است و علاوه بر آن فروش کتاب‌های چاپی نیز از سال2013 تا 2017 رشد فزاینده داشته است. تیچر اعلام کرد در سال2017 پررونق‌ترین سال برای کتاب‌فروشان بود.
 
در همین ضمن رایان رافائلی استاد دانشکده اقتصاد دانشگاه هاروارد افزایش فروش کتاب‌های چاپی در عصر دیجیتال را امیدوارکننده خطاب کرد و گفت: فروش بالای کتاب‌های چاپی و سنتی در مقابل کتاب‌های الکترونیک نشانه علاقه مردم به فرهنگ و تمدن است. وی اعتقاد دارد کتاب زیرساخت فرهنگی جوامع است و هرچه فروش آن بالا رود موجب ارتقا و پیشرفت جامعه خواهد شد.
این استاد دانشگاه هاروارد افزود: حداقل خوشحالی من از افزایش و رونق کتاب‌فروشی‌های مستقل این است که اعتقاد دارم این مکان‌ها نه‌تنها محلی برای فروش کتاب است بلکه فضایی فرهنگی برای ارتباط و گفت‌وگوی افراد درباره ایده‌ها و نظرات مشترک فرهنگی است.


 ایبنا

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: