khabargozarisaba.ir
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۶۱۶۵۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۵
تلویزیون ایران طی سال‌های فعالیتش در عرصه برنامه‌سازی مسیر پرفرازونشیبی را پیموده و همواره و به‌طور گاه‌به‌گاه موفقیت‌‌هایی را نیز به دست آورده است.

تلویزیون ایران طی سال‌های فعالیتش در عرصه برنامه‌سازی مسیر پرفرازونشیبی را پیموده و همواره و به‌طور گاه‌به‌گاه موفقیت‌‌هایی را نیز به دست آورده است. بی‌شک آنچه بیش از هر عنصر دیگر بر این روند رو به تکامل تاثیر داشته، نیروی انسانی است.

طی این مدت مدید بزرگان بسیاری به تلویزیون آمده‌اند و رفته‌اند و نام بردن از آن‌ها زمانی دیگر و مجالی طولانی‌تر می‌طلبد زیرا از لیست بلندبالایی سخن می‌گوییم که مملو از نام‌های آشنای است که هر کدام به سهم خود بر بخشی از رسانه وسیع تلویزیون تاثیر گذاشته‌اند، منوچهر نوذری یکی از این هنرمندان است. روز گذشته، جمعه ۱۶آذرماه سالگرد درگذشت نوذری بود؛ مردی که در طول حیات پربارش لحظه‌ای از آموختن دست برنداشت و با وجود سواد بالایش هیچ‌گاه به خود غره نشد و به حاشیه نرفت و همیشه محبوب ماند.

منوچهر نوذری نخستین کسی است که مقابل دوربین تلویزیون رفت و پس از آن در عرصه‌‌های مختلفی فعالیت کرد.

منوچهر نوذری مجری، دوبلور، بازیگر و کارگردان اهل قزوین بود و در دهم اردیبهشت‌ماه۱۳۱۵ پا به عرصه وجود نهاد و در ۱۶آذرماه۱۳۸۴ دار فانی را وداع گفت. او ۶۹سال زندگی کرد و طی دوران زندگی‌‌اش در آثار بسیاری حضور یافت و به‌جای بازیگران محبوب سال‌های دور حرف زد و به این وسیله صدای خوبش را تا همیشه ماندگار کرد.

اما آنچه او را در ذهن عموم مخاطبان ماندگار کرده «مسابقه هفته» است. نوع اجرا و ارتباط نوذری با شرکت‌کنندگان «مسابقه هفته» به گونه‌ای بود که این برنامه را به یکی از پرطرفدارترین آثار تلویزیونی تبدیل کرده بود. منوچهر نوذری به مدد سواد و اطلاعات عمومی بالا توانست با حضور در «مسابقه هفته» نام خود را به‌عنوان یکی از ماندگاران عرصه تلویزیون تبدیل کند. به یادش باشیم و هم‌نسلانش و پیشکسوتان عرصه‌‌های مختلف سینما، تلویزیون و رادیو را تا زنده‌اند قدر بدانیم.

وحید خانه‌ساز

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: