khabargozarisaba.ir
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۶۱۵۸۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۱
رمان معروف "بابا لنگ دراز" اثر جین وبستر با ترجمه‌ی مهرداد مهدویان در نوبت چاپ سیزدهم روانه‌ی بازار کتاب شد.
بابالنگ دراز

به گزراش خبرنگار «صبا»، بابا لنگ‌دراز (به انگلیسی: Daddy-Long-Legs) یک رمان نامه‌نگارانه‌ی دنباله‌دار، اثر جین وبستر، نویسنده آمریکایی است. این رمان اولین بار در سال ۱۹۱۲ منتشر شد.

 «بابا لنگ‌دراز» که موفق‌ترین کتاب جین وبستر است شامل مجموعه نامه‌های یک‌طرفه‌ی جودی آبت (دختر پرورشگاهی و تنها) به مردی ثروتمند و خیر است که قیم او می‌شود و خرج تحصیلش را می‌دهد. او زمانی که سایه بابا لنگ دراز را با پاهای بلند و کشیده در پرورشگاه می‌بیند، این نام را برای او انتخاب می‌کند. از قشنگی‌های داستان، مجهول بودن هویت بابا لنگ دراز و ناشناخته بودن اوست که در پایان داستان این تعلیق برطرف می‌شود و مخاطب او را می‌شناسد.

نامه‌های جودی سرشار از شادی، حس خوب و جریان زندگی هستند. اگرچه هدف و خواست بابا لنگ دراز از جودی برای نوشتن نامه، آگاهی از شرایط تحصیلی اوست اما جودی با قلمی شیرین، گویا به خاطره نویسی نیز مشغول است. او درباره تمام اتفاقات اطرافش، از آدم‌ها و شرایط کالج گرفته تا حس‌وحال و حتی سرماخوردگی‌اش برای بابا لنگ دراز می‌نویسد و همین جزئیات و زبان شیرین و زنده‌ی جودی در نامه‌هایش است که باعث نزدیکی مخاطب با او می‌شود و او را به شخصیتی محبوب و دوست‌داشتنی تبدیل می‌کند.

بابا لنگ دراز یک داستان عاشقانه است با مضامینی همچون بخشندگی، امید به زندگی، دوستی، مهربانی و… .

 رمان «بابا لنگ دراز» با 232 صفحه از انتشارات قدیانی برای سیزدهمین بار راهی بازار کتاب ایران شد.


ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: