khabargozarisaba.ir
جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 19
کد خبر: ۶۱۵۵۵
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲
هنرمند سرشناس ناشناس اطلاعیه داد
بنکسی هنرمند ناشناس و جنجالی انگلیسی یکی از آثار تجسمی خود را به یک شرط به قیمت دو پوند به فروش می‌رساند؛ شرطی که هدفی انسان‌دوستانه را دنبال می‌کند.

به گزارش «صبا»، بنکسی؛ کارگردان، نقاش و سرشناس‌ترین هنرمند ناشناس بریتانیا، در اطلاعیه‌ای عجیب یکی از آثار هنری خود را تنها به قیمت دو پوند به فروش گذاشت.

بنکسی با قراردادن این اطلاعیه در صفحه اینستاگرام خود، یک اثر تجسمی دست‌ساز خود را به این قیمت به فروش گذاشته است. این اثر یک قایق حاوی پناهجویان به ابعاد ۹۰*۳۸*۴۲ سانتی‌متر و مجهز به موتور و باتری الکتریکی است و توانایی رسیدن به سرعت سه گره دریایی را نیز دارد.

بنکسی برای فروش این اثر به قیمت دو پوند یک شرط دارد و آن این است که خریدار باید وزن این کار را تخمین زده و آن را در وب‌سایتی مخصوص حمایت از پناهجویان ثبت کند.

مشتاقان تا ساعت۲۰ روز ۲۲دسامبر (اول دی‌ماه) برای ثبت حدس خود فرصت دارند و بعد از آن این اثر تجسمی به خریداری که نزدیک‌ترین عدد به وزن واقعی را تخمین زده تعلق می‌گیرد.

بنکسی یک از جنجالی‌ترین هنرمندان جهان است که عمده آثارش نقد وضعیت سیاسی اجتماعی جهان و آمیخته به طنز سیاه است. گرافیتی‌های او با محتوای سیاسی و اجتماعی هر از چند وقت از خیابان‌، دیوار و یا پلی درگوشه و کنار دنیا سر درمی‌آورد.
این هنرمند گرافیتیناشناس چندی پیش یکی از تابلوهای خود با نام «دختری با بادکنک» را در حراجی معتبر ساتبیز لندن به قیمت بیش از یک‌میلیون پوند فروخت اما لحظه‌ای پس از فرود چکش مسئول حراجی، آن را به‌وسیله کنترل از راه دور فعال کرد تا بوم نقاشی جلوی چشم حیرت‌زده حاضران در حراجی به‌وسیله دستگاه کاغذ خردکنی که به‌طور پنهانی در قاب آنتعبیه شده بود تا نیمه رشته‌رشته شود، گرچه شهرت او چنان زیاد و آثارش چنان طرفدار دارد که خریدار اثر از خرید خود منصرف نشد و تابلو را با همان وضعیت تحویل گرفت.
 مهر
ارسال به دوستان
برچسب ها: تجسمي ، فروش ، پناهجويان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: