khabargozarisaba.ir
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 10
کد خبر: ۶۱۲۵۴
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴
اسامی نامزدهای بهترین آثار در تمامی بخش های ملی و بین الملل پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت معرفی شدند.
به گزارش «صبا»، اسامی نامزدهای بهترین آثار در تمامی بخش های ملی و بین الملل پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت معرفی شدند.

اسامی نامزدهای به شرح زیر است:

سینمای بین الملل، بخش سینمایی

نامزدهای بهترین فیلمنامه
1-    «پدر» به کارگردانی باسل الخطیب
2-    «مسیری به سپیده دم» به کارگردانی اندرو کاسترو
3-    «سرو زیر آب» به کارگردانی محمدعلی باشه آهنگر- حامد باشه آهنگر
4-    «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمد حسین مهدویان-ابراهیم امینی

نامزدهای بهترین کارگردانی
1-    «28 مرد پانفیلو» به کارگردانی اندری شالوپا-کیم دروزینین
2-    «تنگه ابوقریب» به کارگردانی بهرام توکلی
3-    «شب دوازده ساله» به کارگردانی آلوارو برچنر
4-     «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمد حسین مهدویان
5-    «مسیری به سپیده دم» به کارگردانی آندرو کاسترو

نامزدهای بهترین فیلم
1-    «ماجرای نیمروز» تهیه کننده: سید محمود رضوی
2-    «تنگه ابوقریب» تهیه کننده:  سعید ملکان
3-    «شب دوازده ساله» تهیه کننده: ماریلا بزوسکی

نامزدهای بخش عماد مغنیه
1-    «با صبر زندگی» به کارگردانی  وحید فراهانی
2-    «راز حلب» به کارگردانی ناصر نادری
3-    «زنانی با گوشواره های باروتی» به کارگردانی رضا فرهمند
4-    «مردمان نیمه جان» به کارگردانی روح الله قاسمی
5-    «نجات» به کارگردانی امیرحسین نوروزی
6-    « داعش: شروع» به کارگردانی محمد معارج

نامزدهای مستند بین الملل
1-    «اشغال ذهن آمریکایی» به کارگردانی لورتا آلپر-جرمی ارپ
2-    «من روهینگیا هستم» به کارگردانی یوسف زین
3-    «موصل بین جنگ و صلح» به کارگردانی آناستازیا ترافیمووا
4-    «یمن کودکان و جنگ» به کارگردانی خدیجه الاسلامی
5-    «جنگ پیش روی علیه چین» به کارگردانی جان پیلجر
6-    «زنانی با گوشواره های باروتی » به کارگردانی رضا فرهمند
7-    «کشتن غزه» به کارگردانی مکس بلومنتال
8-    «بر روی لبه چاقو» به کارگردانی جرمی ویلیامز ؟؟؟؟

نامزدهای بخش سینمای ایران

بخش فیلم های مستند:
1- «پسرم» به کارگردانی محمد مهدی خالقی
2- «با صبر زندگی» به کارگردانی وحید فراهانی
3- «آقای نخست وزیر» به کارگردانی محمد رضا امامقلی
4- «حرام می خوریم» به کارگردانی هادی محمدی نسب
5- «باتمیان گون» به کارگردانی محمد زارع
6- «زنانی با گوشوارهای باروتی» رضا فرهمند

فیلم های سینمایی
بهترین فیلمنامه:
1-    تنگه ابو قریب( بهرام توکلی)
2-    ویلایی ها ( منیر قیدی و ارسلان امیری)
3-    دایان ( بهروز نورانی پور)
4-    سرو زیر آب ( محمد علی باشه آهنگر و حامد باشه آهنگر)
5-    دریاچه ماهی (مصطفی رستگاری)

بهترین کارگردانی:
1-    «تنگه ابو قریب» به کارگردانی بهرام توکلی
2-    «ویلایی ها» به کارگردانی منیر قیدی
3-    «دایان» به کارگردانی بهروز نورانی پور
4-    «سرو زیر آب» به کارگردانی محمد علی باشه آهنگر
5-    «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمد حسین مهدویان

بهترین بازیگری:
1-    پرویز پور حسینی برای فیلم «صدای منو می شنوید»
2-    ثریا  قاسمی برای فیلم «ویلایی ها»
3-    بابک  حیمدیان برای فیلم «سرو زیر آب»
4-    ناصر بابائیان برای فیلم «دایان»
5-    جواد  عزتی برای فیلم «تنگه ابو قریب»
6-    پریناز  ایزدیار برای فیلم «ویلایی ها»

بهترین فیلم :
1-    «سروزیر آب» تهیه کننده: سید حامد حسینی
2-    «ویلایی ها» تهیه کننده: سعید ملکان
3-    «تنگه ابوقریب» تهیه کننده: سعید ملکان
4-    «ماجرای نیمروز» تهیه کننده: سید محمود رضوی
5-    «دایان» تهیه کننده:  محمد حمزه زاده

اختتامیه پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت به دبیری محمد خزاعی امروز نهم آبان ماه در برج میلاد برگزار می‌شود.


ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: