khabargozarisaba.ir
جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 19
کد خبر: ۶۰۹۹۷
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۲
همزمان با برگزاری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، از روز ششم آذر «مدرسه سینمایی روایت» آغاز به کار می‌کند.
به گزارش «صبا»؛همزمان با برگزاری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت، از روز ششم آذر «مدرسه سینمایی روایت» آغاز به کار می‌کند.

این مدرسه با برپایی دوره‌های آموزشی فشرده در زمینه تخصصی کارگردانی با حضور حدود ۲۰ مستندساز از کشورهای منطقه فعالیتش را آغاز می‌کند. این دوره آموزشی با مربیگری پرویز شیخ طادی از کارگردانان سینمای ایران صورت می‌گیرد.

 بخش آموزش جشنواره مقاومت به منظور تربیت و حمایت از استعدادهای جوان فیلمسازی در سطح منطقه و در برخی کشورهای هدف از طریق «مدرسه سینمایی روایت» در طول روزهای برگزاری جشنواره اقدام به آموزش یک هفته‌ای تعدادی از نیروهای علاقمند به سینما و فیلمسازی (منتخب جوانان سینماگر از کشورهای منطقه و جهان اسلام) می‌نماید.

این مدرسه از سال 2012 افتتاح شد و در هر دوره بین چهل تا پنجاه فیلمساز در این دوره‌ها شرکت داشته‌اند. تاکنون از طریق این مدرسه فیلمسازان زیادی دوره‌های آموزشی و تخصصی را گذرانده‌اند و تعدادی از آنها اقدام به تهیه و ساخت مستندهای از موضوعات منطقه ای داشته‌اند مدرسه‌ای که تاکنون بیش از 270 هنرجو و مستندساز از کشورهای مختلف منطقه‌ای از جمله: لبنان، سوریه، عراق، یمن، بحرین، افغانستان، و... تربیت کرده است.

گفتنی است؛ پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از ۵ تا ۹ آذر ماه جاری به دبیری محمد خزاعی در تهران برگزار می‌شود
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: