khabargozarisaba.ir
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 20
کد خبر: ۶۰۸۱۸
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۹
مدیرسابق انجمن هنرهای نمایشی:
در فهرست کمک‌های مالی وزارت ارشاد،‌ در برابر انجمن هنرهای نمایشی آمده است که این موسسه در سال1396 بابت توسعه و حمایت از هنرهای نمایشی مبلغ 78میلیارد ریال دریافت کرده است اما این رقم در فهرست هزینه‌کردهای اداره کل هنرهای نمایشی نبوده،

در فهرست کمک‌های مالی وزارت ارشاد،‌ در برابر انجمن هنرهای نمایشی آمده است که این موسسه در سال1396 بابت توسعه و حمایت از هنرهای نمایشی مبلغ 78میلیارد ریال دریافت کرده است. باتوجه به این‌که این رقم در فهرست هزینه‌کردهای اداره کل هنرهای نمایشی نبوده، این پرسش مطرح می‌شود که این کمک‌هزینه چه چیزی شده است.

ارمغان بهداروند که در سال96 مسئولیت انجمن هنرهای نمایشی را برعهده داشته در این باره می‌گوید: «این پول بخشی از بودجه مصوب سال1396 بوده است که توسط انجمن هنرهای نمایشی برای حمایت هزینه شده است. بخشی از بودجه طبق تفاهم‌نامه با وزارت ارشاد به حساب انجمن واریز شده است.»

بهدرواند تصریح می‌کند که این پول صرف حمایت از گروه‌های حرفه‌ای در تهران و کمک به انجمن شهرستان‌ها شده است.

او همچنین اظهار داشت که آقای کرمی و اداره کل هنرهای نمایشی حتما در شفاف‌سازی این پرداختی‌ها پیشگام خواهند شد.

قابل‌ذکر است که در سال96 از 60میلیارد درخواست بودجه تئاتر، در مجلس با 30میلیارد آن موافقت شده بود که در فهرست پرداختی‌های اداره کل هنرهای نمایشی تنها از 23میلیارد آن صحبت شده است و رقم 7میلیاردی حاضر ادامه بودجه مصوب است.

همچنین بهداروند درباره رفتار بنیاد رودکی که تخفیف‌های سالن‌هایش را به‌عنوان بخشی از پرداخت‌هایش منتشر کرده است، تصریح کرد تمام سالن‌های تحت نظر دولت رایگان بوده و حتی مشمول حمایت مالی اداره کل هنرهای نمایشی و انجمن هنرهای نمایشی شده‌اند و تنها چند نمایش در سالن اصلی تئاتر شهر با هزینه گروه تولید شده است.

تسنيم

ارسال به دوستان
منبع: تسنیم
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: