khabargozarisaba.ir
چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 22
کد خبر: ۶۰۲۵۵
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶
از سوی دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان سمنان، کارگاه آموزش مصاحبه در تاریخ شفاهی در شهر دیباج دامغان برگزار شد.
دامغان
به گزارش «صبا»، این کارگاه یک روزه با همکاری شورای اسلامی شهر دیباج روز شنبه 19 آبان 97  با حضور علاقمندان به حوزه دفاع مقدس و انقلاب اسلامی شهر دیباج در محل سالن شهرداری دیباج برگزار شد.

در این کارگاه محمد قاسمی پور مدیر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استان ها و مجلس حوزه هنری، مباحث مقدماتی در خصوص تعریف خاطره و تاریخ شفاهی و وظیفه علاقمندان در قبال ثبت و ضبط خاطرات شهدا و فعالان انقلاب اسلامی و همچنین رویکرد حوزه هنری در قبال تاریخ شفاهی را مطرح کرد.

 قاسمی پور همچنین با توجه به سوالات حاضران در کارگاه، به مهارت های فرد مصاحبه گر در جلسه مصاحبه پرداخت و به آشنایی مقدماتی مصاحبه گر با علومی مانند تاریخ، جغرافیا و روانشناسی اشاره کرد.

وی به افراد حاضر در کارگاه توصیه کرد: برای شروع کار، ضمن گفت و گو با یکی از نزدیکان، سعی شود به صورت فعال زوایای پنهان و کمتر شنیده شده از آن فرد، از او پرسیده شود چرا که چنین کاری باعث خواهد شد مصاحبه گر به امر مصاحبه احاطه پیدا کند و بتواند با تسلط بیشتری با شخص مورد نظر برای مصاحبه تاریخ شفاهی برخورد داشته باشد.

مدیر دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری اداره کل امور استان ها و مجلس حوزه هنری در این کارگاه از شرکت کنندگان خواست با توجه به مطالب ارائه شده، مصاحبه ای مختصر را انجام دهند و از طریق دفتر فرهنگ و مطالعات پایداری حوزه هنری استان، به وی منتقل شود تا مصاحبه ها مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته و کمی و کاستی ها نیز ارزیابی گردد.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: