khabargozarisaba.ir
جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 19
کد خبر: ۶۰۰۹۱
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۳
جشنواره فیلم‌کوتاه، فرش قرمزی است برای فیلمسازانی که به سینمای بلند خواهند آمد یا بهتر بگوییم فرش قرمزی برای عاشقان جوان فیلمساز سینما.

ایران همیشه به‌لحاظ فرهنگ و هنر، قلب تپنده خاورمیانه بوده، هست و خواهد بود. چه تحریم باشیم، چه نباشیم؛ فرهنگیان و هنرمندان ایرانی همواره خودشان را در تاریخ ثابت کرده‌اند و همچنان ثابت می‌کنند، بنابراین هر چقدر هم که تحریم شوند نبض ضربان هنر ایران زنده است و می‌زند. با این حساب هر فستیوال هنری که در ایران برگزار می‌شود، نشان‌دهنده زنده بودن ایران و ایرانی ‌است چراکه برای هنر جشن برگزار می‌شود.

سینمای ایران در دستان همین جوانانی است که امروز فیلم‌کوتاه می‌سازند؛ ما هم همان افرادی هستیم که چند سال پیش فیلم‌کوتاه می‌ساختیم؛ درواقع جایی ایستاده‌ایم که امروز این بچه‌ها و فیلمسازان ایستاده‌اند؛ برای آن‌ها دیده شدن فیلم‌هایشان، جشنی که برای آن‌ها می‌گیرند، احترام به تلاششان که در این روزگار سخت فیلم می‌سازند، مهم است چراکه سینما را دوست دارند. جشنواره فیلم‌کوتاه، فرش قرمزی است برای فیلمسازانی که به سینمای بلند خواهند آمد یا بهتر بگوییم فرش قرمزی برای عاشقان جوان فیلمساز سینما.

فیلم‌کوتاه، خود یک مدیوم سینمایی است، یعنی یک مدیوم مستقل هنری؛ با این وجود هیچ ایرادی ندارد که یک سازنده برای ساخت فیلم‌های بلند، در ابتدا به سراغ ساخت فیلم‌کوتاه برود، زیرا هر کس آزادانه می‌تواند برای آینده خود تصمیم بگیرد. هر دو نگاه زیباست، یعنی هم مدیوم فیلم‌کوتاه چه به‌عنوان یک مدیوم مستقل و چه به‌عنوان یک پل که برای رفتن به سمت سینمای فیلم بلند محسوب شود. تلاش در هر دو صورت محترم و قابل احترام است، البته مشروط به آن‌که فیلم خوبی ساخته شود. زمانی که فیلمساز فیلم خوبی می‌سازد استراتژی او برای آینده کاری‌اش خیلی محترم است.آیدا پناهنده - کارگردان

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: