khabargozarisaba.ir
جمعه ۳۰ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 19
کد خبر: ۶۰۰۳۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۳
همزمان با روز جهانی «ارویگامی»، ساخت و نصب بزرگترین اوریگامی کشور با حضور اساتید صاحب هنر در لابی مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب شیراز صورت می پذیرد و همچنین در آستانه روز کتاب و کتابخوانی نیز؛ کتاب ها سخن می گویند و بزرگترین سینما نقالی کشور، آغاز به کار می کند.
اوریگامیبه گزارش «صبا»،مدیر مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب شیراز با بیان اینکه در راستای فعالیت های فرهنگی، بناست تا همزمان با روز جهانی "ارویگامی"، ساخت و نصب بزرگترین اوریگامی کشور در لابی این مجموعه راه اندازی شود، افزود: هدف این هنر آفریدن طرح‌های جالب از کاغذ با کمک تاهای هندسی است که مراسم آن یکشنبه ٢٠ آبانماه جاری برگزار خواهد شد.

بزرگترین "سینما نقالی" مدرن کشور در شیراز؛ کتاب سخن خواهد گفت

او خاطر نشان ساخت: به مناسبت فرا رسیدن ایام و مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی نیز؛ بزرگترین "سینما نقالی" مدرن کشور به همراه آیین نقالی ٦ کتاب در تاریخ دوشنبه ٢١ آبان ماه جاری اجرا راه اندازی می گردد.

محسن خباز از همکاری فروشگاه کتاب آبگون با مجموعه فرهنگی سینمایی هنر شهر آفتاب برای برپایی این رویداد منحصر به فرد خبر داد و گفت: در آستانه روز کتاب و کتابخوانی؛ کتاب سخن خواهد گفت و بزرگترین سینما نقالی کشور در مدرنترین مجموعه سینمایی ایران، آغاز به کار می کند و در سالن آبی با حضور علیرضا امتیاز کتابی با عنوان "ارائه ذهن کامل نو" با پرداختن به گذر از عصر اطلاعاتی به عصر مفهومی اثری از "دانیل پنیک" و ترجمه رضا امیر رحیمی، نقالی سینمایی خواهد شد.

وی ادامه داد: کاوه بهبهانی در باره کتاب "ذهن و همه چیز" با طرح واژه هایی برای زیستن به نویسندگی مقصود فراستخواه و همچنین، رضا مصطفایی نیز کتاب "کفش باز" خاطرات بنیانگذار نایک از "فیل نایت" به ترجمه شورش بشیری، را در این برنامه دارد.

خباز در پایان با دعوت از شیفتگان ادب و فرهنگ گفت: سالن بنفش نیز پذیرای امین پور صالح با کتاب "نفحات نفت" جسارتی در فرهنگ نفتی و مدیریت دولتی با نویسندگی رضا امیر خوانی است و امیر عباس کاشف نیز کتابی تحت نام "زندگی در عیش، مردن در خوشی" با رویکرد بله – مقصد نهایی و همچنین نه – راه رسیدن به آن، اثری از ریچارد فنتون، آندرئا والتر و ترجمه علی علیزاده با همان شیوه می باشد؛ که این دو سالن دوشنبه ٢١ آبان ماه جاری از ساعت ١٦ تا ٢٠ برای این آیین در نظر گرفته شده است.
ارسال به دوستان
برچسب ها: فارس ، اوریگامی ، کتاب ، نقالی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: