khabargozarisaba.ir
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 10
کد خبر: ۵۹۹۰۸
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۵
گیتی قاسمی در گفت‌وگو با «صبا»:
«هدف «خروج ممنوع» مسائل انسانی و تفکربرانگیز است تا کسانی که به تماشای این نمایش می‌آیند به فکر فرو روند.»
گیتی قاسمی+ سیامک عباسیگیتی قاسمی، کارگردان نمایش «خروج ممنوع» در گفت‌وگو با خبرنگار «صبا» اظهار کرد: این نمایش زندگی سه انسان در عالم پس از مرگ را می‌گوید که بخاطر اشتباهاتی که انجام داده بودند، منتظر مجازات آن‌ها هستند.

وی درباره جزئیات «خروج ممنوع» در ادامه افزود: در سال 76 این نمایشنامه را به نویسندگی ژان پل سارتر و ترجمه حمید سمندریان خواندم و در طی این سال‌ها دغدغه ساخت آن را داشتم که شغل بازیگری مانع انجام آن شده بود تا زمانی که مسعود حکم آبادی مجری طرح پیشنهاد این همکاری را داد و من با استقبال زیادی کارگردانی این نمایشنامه را برعهده گرفتم.

قاسمی درباره هدف این نمایش گفت: هدف «خروج ممنوع» مسائل انسانی و تفکربرانگیز است تا کسانی که به تماشای این نمایش می‌آیند به فکر فرو روند و با آن ارتباط برقرار کنند و خود را جای کاراکترهای نمایش قرار دهند.

این کارگردان اظهار داشت: این نمایش یکی از بهترین نمایشنامه‌‌هایی است که آن را کارگردانی کرده است و هیچ وقت قدیمی و کهنه نمی‌شود چراکه دغدغه همه ما انسان‌ها دنیای پس از مرگ است.

وی درباره حضور سیامک عباسی به عنوان خواننده افزود: تهیه کنندگی نمایش «خروج ممنوع» آقای سیامک عباسی هستند و همانطور که می دانید از موزیسین‌های شناخته شده در کشور هستند و تجربه تهیه کنندگی در فیلم‌های کوتاه را داشته‌اند و قرار است قطعه جدیدی را برای نمایش خروج ممنوع آماده کنند.

قاسمی در پایان گفت:  تشکر ویژه‌ای از دانش اقباشاوی مشاور کارگردان دارم که با یکدیگر با دراماتورژی متن به تفکر واحدی رسیدیم و هم‌چنین بازیگران نمایش خروج ممنوع که در کنار تیم حضور داشتند و ایفای نقش کردند.

گفتنی است، گیتی قاسمی اولین کار کارگردانی حرفه‌ای خود را با نمایش «خروج ممنوع» شروع کرده است و تا قبل از این در فیلم‌های زیادی هم‌چون: آقای سانسور، ویلایی‌ها و... ایفای نقش کرده است.

نمایش خروج ممنوع از 20 آبان ماه تا 19 آذر از ساعت 18:30 در سالن حافظ با بازی نسیم ادبی، فرزانه سهیلی، اویس خلیل‌زاده و رضا اخلاقی‌راد و تهیه کنندگی سیامک عباسی روی صحنه می‌رود.


نسترن معصوم پور
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: