khabargozarisaba.ir
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 17
کد خبر: ۵۹۰۵۹
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۵
امیر عبدالحسینی:
با وجود این‌که هنرهای تجسمی، هنر جریان‌ساز در تاریخ هنر تلقی می‌شود اما کماکان هنری مغفول و مهجور است که شاید نتوان چندان به‌دنبال تفاوت در برگزاری برنامه‌های آن بود.
امیر عبدالحسینی؛ معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، گفت: با وجود این‌که هنرهای تجسمی، هنر جریان‌ساز در تاریخ هنر تلقی می‌شود اما کماکان هنری مغفول و مهجور است که شاید نتوان چندان به‌دنبال تفاوت در برگزاری برنامه‌های آن بود.

او اکثر فعالیت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در حوزه هنرهای تجسمی را به برگزاری کارگاه‌های آموزشی و نمایشگاه‌ها محدود دانست و افزود: طی چند سال اخیر موضوع اقتصاد هنر تا حدی پررنگ شده است و بر همین اساس ما تلاش می‌کنیم طی شش‌ماهه دوم سال در کنار برگزاری برخی از برنامه‌های مناسبتی و نمایشگاهی، فروش محصولات و آثار هنری را در فرهنگسراها، خانه‌های فرهنگ و سایر مراکز ترویج کنیم.

معاون هنری سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران تاکید کرد: تمرکز ما در نیمه دوم سال توجه به جنبه‌های فروشگاهی در کنار جنبه‌های نمایشگاهی آثار هنری است.

او درباره برنامه‌های پیش‌رو به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نیز تشریح کرد:‌ تمرکزمان در این موضوع بر چهل‌ سال هنر تجسمی انقلاب اسلامی خواهد بود و قرار است با معرفی استادان و برترین کارهای حوزه هنرهای تجسمی، جنبه‌های پژوهشی را تقویت کنیم و نشست‌های تخصصی برای ارزیابی هنرهای تجسمی پس از پیروزی انقلاب اسلامی برگزار ‌کنیم.

عبدالحسینی همچنین با تاکید بر این‌که در بحث چهل‌سالگی انقلاب اسلامی ‌بیشترین تاکید بر معرفی برترین آثار و ویژگی هنرهای تجسمی انقلاب اسلامی است، تصریح کرد:‌ از آن‌جا که آثار از مجموعه شخصی هنرمندان بیرون آورده می‌شوند، این برنامه فقط جنبه نمایشگاهی و ارزش پژوهشی دارد و قرار نیست آثار به فروش رسند. هدف ما معرفی برترین آثار برای فرهنگ‌سازی و تاثیرگذاری بر هنر معاصر است.


ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: