khabargozarisaba.ir
دوشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 June 17
کد خبر: ۵۸۴۱۵
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
انتظارات هنرمندان از رئیس جدید سازمان سینمایی/5
باید مدیریت جدید سینمای ایران به این ورود پول های مشکوک توجه کرده و منشا این پول ها را بررسی کند و مانع خدشه دار شدن ساحت سینما شوند.
محمدرضا مصباح؛ تهیه کننده سینما در ارتباط با تغییر رئیس سازمان سینمایی و ویژگی فرد جدید در این سمت، در گفت‌و‌گو با «صبا» عنوان کرد: حضور آقای حیدریان و تیم همراه ایشان خوب بود و زمانی که ایشان این مسئولیت را برعهده داشتند اتفاقات خوبی در سینما افتاد و خیلی از فاصله ها برداشته شد و درک بهتری نسبت به بدنه سینما و سازندگان فیلم اتفاق افتاد و به نظرم دوران موفقی بود که در عین حال نقدهایی هم به آن وارد است.

وی در ادامه افزود: اگر قانون منع به کارگیری بازنشستگان اتفاق بیفتد و قرار بر تغییر آقای حیدریان باشد، باید نگاه وسیع و نگاه جامع برای تغییر نفر بعدی رخ دهد. این قانون به کارگیری منع بازنشستگان است  و روح این قانون بر این است که ما از نیرو های جوان و خوش فکر جدیدی در حوزه سینما استفاده کنیم. علیرغم اینکه آقای حیدریان سوابق بسیار درخشانی در حوزه فرهنگ و هنر داشتند اما طبیعتا ممکن است نیروهای جوانی که در آینده سکان سینمای ایران را به دست بگیرد خدمات شایانی را در این حوزه ارائه کند.

تهیه کننده «دو طبقه روی پیلوت» به جوان بودن فرد جدید در  سینما اشاره کرد و افزود: اتفاقات خاصی در حال رخ دادن در سینمای ایران است و به نظر می‌رسد که ما در یک دوران گذار و پیچ تندی در سینما رسیدیم که اگر بتوانیم با سلامت از این پیچ عبور کنیم، شاهد بالندگی و رشد سینمای ایران خواهیم بود. قدم گذاشتن در دنیای دیجیتال در سینمای ایران یک ساز و کار خاصی را می‌طلبد و اگر نیروی جوانی به روی کار آید و فواصل بین بدنه مدیریت سینما و فیلمسازان را کم کند که به درک متقابل منجر شود، به نظرم از این پیچ به خوبی عبور خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: در چندسال اخیر ما شاهد استقبال مخاطبین و مردم از فیلم های سینمایی بوده‌ایم و آمار فروش فیلم ها نشان دهنده استقبال خوب مردم بوده است. باید از این فرصت استفاده کرد و مانع جدایی و قهر مخاطبان که منجربه اتفاقات دردناک و غیر قابل جبران در سینمای ایران می شود، شویم.

این تهیه کننده سینما به ورود پول های مشکوک به سینما اشاره کرد و گفت: در سال های اخیر بعضی سرمایه گذارانی وارد سینمای ایران شده‌اند که پول‌هایی با منشاء نامعلوم وارد سینمای ایران کرده‌اند و باید مدیریت جدید سینمای ایران به این موضوع توجه کرده و کاملا نظارت داشته باشد و منشا این پول‌ها را بررسی کند و مانع خدشه دار شدن ساحت سینما شوند.

زهرادمزآبادی
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: