khabargozarisaba.ir
چهارشنبه ۰۵ تير ۱۳۹۸ - 2019 June 26
کد خبر: ۵۶۶۸۹
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از توقف اشتراک نیم‌بهای رسانه‌‌های مکتوب و نشریات در کشور خبر داد و گفت: بازار کاغذ، بازاری قابل دسترس برای متولیان حوزه چاپ می‌شود.

عباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در نشست با اصحاب فرهنگ،‌ هنر و رسانه شهرستان‌های زنجان، ایجرود، طارم و ماهنشان اظهار کرد: در حال حاضر تعداد کثیری از افراد در حیطه‌های فرهنگ، هنر و رسانه مشغول فعالیت هستند.

به گفته صالحی سفرهای برنامه‌ای و مناسبتی به استان‌ها در راستای هدایت منابع محدود به استان‌هاست که در این خصوص تفاهم‌نامه‌هایی با استانداران منعقد می‌شود و فرصتی برای رسیدن به چشم‌اندازهای ترسیم‌شده فراهم می‌شود.

او با اشاره به این‌که برگزاری جایزه دوسالانه منزوی، پیشنهاد خوبی از سوی هنرمندان است، گفت: نمایشگاه کتاب امسال در زنجان و با قوت بیشتری اجرا می‌شود و برای برگزاری جشنواره موسیقی در زنجان آمادگی وجود دارد.

او با اشاره به بیمه 32هزار نفر از هنرمندان گفت: برای بیمه هنرمندان تلاش‌‌های بسیاری انجام شده است. در حوزه رسانه دو نگاه در وزارتخانه وجود دارد که مورد اول، مطبوعات را حقوق شهروندی خود می‌داند و نگاه دوم این‌که سخت‌گیری در این حوزه موجب رانت‌خواری می‌شود.

او با اشاره به این‌که در حوزه کاغذ هم نشست‌‌هایی با فعالان حوزه چاپ و تامین ارز کاغذ و این‌که بازار کاغذ را بازاری قابل دسترسی قرار دهیم اقداماتی در حال انجام است، گفت: اشتراک نیم‌بها برای نشریات در کشور متوقف شده است.

این مقام مسئول به هفته فرهنگی زنجان به‌عنوان مفاد تفاهم‌نامه منعقدشده اشاره کرد و گفت: این برنامه فرصت خوبی برای بیان ظرفیت استان‌هاست که در دستور کار قرار دارد.

صالحی با اشاره به این‌که کتابخانه‌های روستایی خانه‌های فرهنگی مهمی در روستاها محسوب می‌شود که برنامه‌هایی برای حمایت از این کتابخانه‌ها در دستور کار است، گفت: بازسازی تنها فرهنگسرای شهرستان طارم هم در دستور کار قرار گرفته است.

او ورود بخش خصوصی، چندمنظوره کردن سینما و کارهای فرهنگی و ایجاد پردیس‌‌های سینمایی را از تاکیدات وزارتخانه عنوان کرد و گفت: سال گذشته صد سینما در کشور ساخته شد و 125میلیارد تومان فروش بلیت‌‌های سینما بوده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به افزایش 35درصدی مخاطبان سینمایی گفت: یکی از کانون‌های موثر و سریع‌الوصول در پول و ثروت، حوزه هنر است.

او با اشاره به این‌که جریان هنر در کشور جریان خلاقی است، گفت: گردش موسیقی در کشور 350میلیارد تومان در کشور است و بخش خصوصی می‌تواند با سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ و هنر، این حوزه را به ثروت تبدیل کند.

ارسال به دوستان
برچسب ها: وزیر ارشاد ، رانت ، صبا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: