khabargozarisaba.ir
چهارشنبه ۰۵ تير ۱۳۹۸ - 2019 June 26
کد خبر: ۵۶۶۲۲
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
سالن‌‌های مجموعه تئاتر شهر، تماشاخانه سنگلج و تالار هنر که درمجموع ۱۰ نمایش را روی صحنه دارند، تعداد تماشاگران هر نمایش را تا پایان روز ۱۹مردادماه جاری اعلام کردند.

نمایش «خسیس» به کارگردانی مریم کاظمی که در تالار اصلی مجموعه تئاتر شهر روی صحنه است، طی ۲۵ اجرایی که تا ۱۹مرداد پشت سر گذاشته میزبان ۷۰۲۲ تماشاگر بوده است.

برای این سالن که گنجایش ۵۷۹تماشاگر دارد از ۲۱تیرماه ۱۳۰۷بلیت تمام‌بها، ۱۷۲۸بلیت نیم‌بها، ۲۰۷۲بلیت تخفیف‌دار و ۱۹۱۵بلیت مهمان صادر شده که مبلغ گیشه نمایش را به یک‌میلیاردو۵۷۱میلیون‌و۵۵۰هزار ریال رسانده است. نمایش «خسیس» تا ۲۶مرداد به اجرای خود ادامه می‌دهد.

به گزارش «صبا»، در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر نیز «ریچارد سوم اجرا نمی‌شود» به کارگردانی روح‌اله جعفری روی صحنه است که در این سالن با گنجایش ۱۰۰نفر ۱۸ اجرا انجام داده و میزبان ۱۱۹۲تماشاگر بوده است.

برای این نمایش ۴۱۱بلیت تمام‌بها، ۱۱۰بلیت نیم‌بها، ۳۰۵بلیت تخفیف‌دار و ۳۶۶بلیت مهمان صادر شده که مبلغ گیشه آن را به ۲۱۳میلیون ریال رسانده است.

دیگر سالن مجموعه تئاتر شهر؛ تالار قشقایی با گنجایش ۹۶تماشاگر، این روزها دو نمایش روی صحنه دارد. نمایش «سس توت‌فرنگی» به کارگردانی مهدی پاشایی در ۱۷ اجرایی که تا ۱۹مرداد داشته میزبان ۶۷۳تماشاگر بوده است،برای این نمایش ۱۷۷بلیتتمام‌بها، ۱۳۰بلیت نیم‌بها، ۷۸بلیت تخفیف‌دار و ۲۸۸بلیت مهمان ارائه شده و در گیشه ۹۱میلیون‌و۳۲۰هزار ریال برایش ثبت شده است.

نمایش «گزارش وضع هوا» به کارگردانی عاطفه تهرانی نیز که ۱۷نوبت روی صحنه رفته ۶۵۸تماشاگر داشته است. برای این نمایش نیز ۲۵۳بلیت تمام‌بها، ۷۵بلیت نیم‌بها، ۵۲بلیت تخفیف‌دار و ۲۷۸بلیت مهمان ارائه شده و گیشه ۹ میلیون‌و۶۳۰هزار ریال برایش ثبت شده است.

نمایش «پانزده سال آینده» به کارگردانی سعید زارع عنوان نمایش دیگری در این مجموعه تئاتری است که در تالار سایه با گنجایش ۷۲تماشاگر اجرا می‌شود. این نمایش طی ۲۰ اجرایی که داشته میزبان ۴۹۰تماشاگر بوده است. برای آن ۱۰۶بلیت تمام‌بها، ۳۹بلیت نیم‌بها، ۳۲بلیت تخفیف‌دار و ۳۱۳بلیت مهمان ارائه شده که در گیشه ۴۵میلیون‌و۳۳۰هزار ریال دارد.

نمایش «خداحافظ باغ آلبالوی من» به کارگردانی سارا مخاوات نیز با ۲۱ اجرا میزبان ۵۳۰تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۱۱۵بلیت تمام‌بها، ۳بلیت نیم‌بها، ۸۹بلیت تخفیف‌دار و ۳۲۳بلیت مهمان ارائه شده که در گیشه مبلغ ۵۶میلیون‌و۳۱۰هزار ریال می‌شود.

تماشاخانه «سنگلج» که یکی از قدیمی‌ترین تماشاخانه‌‌های تهران به شمار می‌رود این روز‌‌ها شاهد اجرای دو نمایش است. نمایش «آقا دلبر» به کارگردانی موسویان که از ۲۷تیر روی صحنه رفته، در هفته گذشته میزبان ۸۶۷تماشاگر بوده است. برای این نمایش ۴۵بلیت تمام‌بها، ۲۱۱بلیت نیم‌بها، ۱۸۷بلیت تخفیف‌دار و ۴۲۴بلیت مهمان ارائه شده که در گیشه ۷۵میلیون‌و۳۲۵هزار ریال را شامل می‌شود.

نمایش دیگر این تماشاخانه با عنوان افرا به کارگردانی سهیل ساعی است. این نمایش در هفته گذشته میزبان ۴۲۲تماشاگر بوده است که شامل ۱۲۷بلیت تمام‌بها، ۱۱۰بلیت نیم‌بها، ۵۵بلیت تخفیف‌دار و ۱۳۰بلیت مهمان می‌شود. در گیشه مبلغ ۵۶میلیون‌و۵۰۰هزار ریال ثبت شده است. تماشاخانه سنگلج برای ۲۳۵تماشاگر گنجایش دارد.

در سالن تخصصی تئاتر کودک و نوجوان اداره کل هنرهای نمایشی؛ تالار هنر، نیز دو نمایش روی صحنه است.

نمایش «شازده کوچولو» به کارگردانی آناهیتا غنی‌‌زاده در هفته گذشته میزبان ۱۰۷۶تماشاگر بوده است. این نمایش طی ۲۸ اجرایی که تا ۱۹مرداد داشته درمجموع ۳۷۷۶تماشاگر را میزبانی کرده و گیشه‌ای برابر با ۴۸۴میلیون‌و۹۶۵هزار ریال به نامش ثبت شده است. تنها در هفته گذشته ۴۰۴بلیت تمام‌بها، ۴۳۳بلیت نیم‌بها، ۶۵بلیت تخفیف‌دار و ۱۷۴بلیت مهمان برای این نمایش ارائه شده که مبلغ ۱۰۹میلیون‌و۸۴۵هزار ریال می‌شود.

نمایش «چارلی و کارخانه شکلات‌سازی» به کارگردانی فریبا دلیری دیگر نمایش تالار هنر است که طی ۲۶ اجرایی که تا ۱۹مرداد داشته میزبان، ۴۷۳۴تماشاگر بوده و جمع مبلغ گیشه آن ۶۹۰میلیون‌و۳۴۵هزار ریال را نشان می‌دهد.

این نمایش تنها در هفته گذشته ۱۰۳۵تماشاگر داشته که ۶۳۹بلیت تمام‌بها، ۲۴۶بلیت نیم‌بها، ۳۰بلیت تخفیف‌دار و ۱۲۰بلیت مهمان را شامل می‌شود،گیشه یک هفته گذشته این نمایش ۱۸۰میلیون‌و۹۰هزار ریال ثبت شده است.

ارسال به دوستان
برچسب ها: صبا ، تئاتر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: