khabargozarisaba.ir
دوشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 27
کد خبر: ۵۵۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع تدوین سند سینما در موزه سینما برگزار شد.

جلسه کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی با موضوع تدوین سند سینما در موزه سینما برگزار شد. این جلسه با حضور محمدحسین ایمانی‌خوشخو؛ رئیس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی، اعضای کمیسیون و محمود اربابی؛ معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی در موزه سینما برگزار شد.

محمد حسین ایمانی‌خوشخو در این جلسه با اشاره به ضرورت و هدف تدوین اسناد هنری در کمیسیون هنر و معماری و تصویب آن‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: تدوین اسناد هنری در کمیسیون و تصویب آن‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی می‌تواند بین دستگاه‌های مختلف هماهنگی ایجاد کند و راهگشا باشد.

رئیس کمیسیون هنر و معماری شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: سه گروه با حوزه سینما ارتباط دارند که نهادهای حاکمیتی، تولیدکنندگان حوزه سینما و مخاطبان و مردم هستند و ضرورت دارد سند سینما به گونه‌ای تدوین شود که یک تعامل سازنده بین این سه گروه را محقق کند و با رعایت حقوق و مشخصه‌های هر سه حوزه، سندی پویا و هدفمند برای سینما تدوین شود.

ایمانی‌خوشخو در ادامه با اشاره به طرح‌‌های کمیسیون هنر و معماری که در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است، گفت: تاکنون طرح دانشگاه هنرهای ایرانی، اسلامی فرشچیان و سند معماری که در این کمیسیون تدوین شده، در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شده است. پس از سند معماری، سند سینما پس از نهایی شدن دومین سندی است که در شورای عالی انقلاب فرهنگی طرح می‌شد تا به تصویب برسد. باتوجه به موفقیت‌‌های سینمای ایران پس از انقلاب و افتخارات سینمای ایران در رویدادهای بین‌المللی ضرورت دارد چهل سال دوم انقلاب اسلامی را به‌نحوی پیش ببریم که در حوزه سینما ناهماهنگی نباشد و فضای مناسب برای توسعه سینما در تعامل و هماهنگی فراهم شود.

رئیس کمیسیون هنر و معماری در ادامه گفت: دلیل این‌که زمان تدوین سند سینما طولانی شد این است که سعی می‌شود نظرات گوناگون افراد و نهادهای متخصص و در ارتباط گرفته شود. سازمان سینمایی نیز برای همکاری در تدوین سند سینما اعلام آمادگی کرد تا باتوجه به ارتباط با اهالی سینما، با آن‌ها مشورت کند و دیدگاه‌های صنوف سینمایی را برای تدوین سند گردآوری کند.

ایمانی‌خوشخو افزود: بی‌تردید این سند به‌عنوان سند بالادستی پس از تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی، دستگاه‌ها را ملزم می‌کند که مفاد سند را اجرا کنند و هماهنگ باشند و مسئولیت اصلی نیز بر عهده سازمان سینمایی است.

در این جلسه درباره کلیات و ساختار سند سینما بحث و گفت‌وگو شد و قرار شد جلسه آینده کمیسیون هنر و معماری نیز با موضوع سند سینما با بررسی نظرات اهالی سینما که سازمان سینمایی جمع‌آوری و طرح می‌کند، در موزه سینما برگزار شود.

محمود اربابی، معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی سازمان سینمایی در ادامه جلسه گفت: توجه به حقوق همه صنوف و نهادهای سینمایی و مخاطبان و مردم در تدوین سند ضروری است و با همکاری سازمان سینمایی پیش‌‌نویس سند برای بررسی به صنوف و اهالی سینما ارائه شود تا دیدگاه‌های مختلف مورد توجه قرار گیرد.

ارسال به دوستان
برچسب ها: سینما ، ایمانی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: