khabargozarisaba.ir
يکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 24
کد خبر: ۵۵۳۰۲
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۲
معاون امور هنری وزارت ارشاد گفت: باتوجه به نقش موزه هنرهای معاصر تهران در فضای هنر و برای فعالیت آن، ضرورت دارد سرعتِ انجام بهسازی هم مورد توجه قرار گیرد

معاون امور هنری وزارت ارشاد گفت: باتوجه به نقش موزه هنرهای معاصر تهران در فضای هنر و برای فعالیت آن، ضرورت دارد سرعتِ انجام بهسازی هم مورد توجه قرار گیرد تا دوباره فعالیت موزه آغاز شود.

به گزارش «صبا»، سیدمجتبی حسینی؛ معاون امور هنری وزارت ارشاد شنبه ۱۶تیرماه از روند بازسازی موزه هنرهای معاصر تهران بازدید کرد و با مسئولان شرکت‌های مجری و مشاور بهسازی موزه، گفت‌وگو کرد.

او در این بازدید اظهار کرد: موزه هنرهای معاصر جایگاه مهمی در هنر جامعه دارد و براساس ضرورت، طرح بهسازی موزه شکل گرفت و با در نظرگرفتن اصول تخصصی و مشخصه‌‌های موزه هنرهای معاصر تهران، بازسازی انجام می‌شود. باتوجه به نقش موزه هنرهای معاصر تهران در فضای هنر و برای فعالیت آن، ضرورت دارد سرعتِ انجام بهسازی هم مورد توجه قرار گیرد تا دوباره فعالیت موزه آغاز شود.

حسینی همچنین گفت: گروهی از متخصصان حوزه معماری، مرمت و هنرمندان به‌عنوان گروه مشورتی نیز روند بهسازی را نظارت و به‌طور مستمر این روند را دنبال می‌کنند.

مسعود معمار؛ سرپرست دفتر طرح‌های عمرانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیز از روند بهسازی گزارش داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی، عایق‌های حرارتی و رطوبتی پشت‌بام‌ها در حال انجام است و سه گالری موزه را هم از نظر ایمنی، حریق و... آماده و مجهز کرده‌ایم تا آثار گنجینه به این گالری‌ها منتقل و بهسازی موزه آغاز شود سپس فضای برودتی و حرارتی گنجینه تفکیک شود.

همچنین در این بازدید، محسن عقابی؛ مجری طرح بهسازی موزه هنرهای معاصر تهران و احمد طالبی‌نژاد؛ مشاور طرح بازسازی موزه نیز گزارشی از فعالیت‌های انجام‌شده و برنامه‌های بعدی بهسازی موزه را ارائه کردند.

معاون امور هنری، از گالری‌ها، پشت‌بام و سایر بخش‌های موزه هنرهای معاصر تهران با همراهی مرتضی باقرنژاد، امین مویدی اصفهانی، مجید ملانوروزی و علی محمد زارع(از مدیران معاونت امور هنری) بازدید کرد.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: