khabargozarisaba.ir
يکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 24
کد خبر: ۵۵۳۰۱
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۲
گزارش «صبا» از آمار فروش نمایش‌های سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایران‌شهر؛
شامگاه جمعه 15تیرماه نمایش‌های «مرد شده» و «همه‌چیز درباره آقای ف» به اجرای عمومی خود در تماشاخانه ایران‌شهر پایان دادند.

نمایش‌های «مرد شده» با ‌هزارو216 مخاطب و «همه‌چیز درباره آقای ف» با سه‌هزارو933 مخاطب به اجرای عمومی خود در تماشاخانه ایران‌شهر پایان دادند.

به گزارش «صبا»، نمایش‌های «مرد شده» به کارگردانی آسو بهاری با ‌هزارو216 مخاطب و «همه‌چیز درباره آقای ف» به کارگردانی آرش عباسی با سه‌هزارو933 مخاطب که از 18خردادماه در ساعت‌های 19 و 21 در سالن استاد سمندریان تماشاخانه ایران‌شهر نمایش خود را آغاز کرده بودند شامگاه جمعه 15تیرماه به اجرای عمومی خود پایان دادند.

«مرد شده» و استقبالی کمتر از حد انتظار

نمایش «مرد شده» به کارگردانی آسو بهاری در 27 اجرای خود پذیرای ‌هزارو216 مخاطب بود. از این تعداد 382مخاطب با بلیت‌های 20 و 25هزارتومانی و 834مخاطب با بلیت‌های ۳۰هزارتومانی به تماشای این نمایش نشستند. همچنین تعداد 405مخاطب شامل هنرمندان، اصحاب رسانه با بلیت مهمان به تماشای این نمایش نشستند.

طبق این آمار، فروش نمایش «مرد شده» طی 27 اجرا مبلغ 33میلیون‌و835هزار تومان بوده است.

بنابراین آمار و باتوجه به این‌که ظرفیت سالن استادسمندریان تماشاخانه ایران‌شهر 154نفر است، نسبت تعداد مخاطبانی که «مرد شده» را دیده‌اند به حداکثر تعداد افرادی که می‌توانستند آن را ببینند، 29درصد بوده است. البته درصد افرادی که با بلیت مهمان نمایش را دیده‌اند، حدود 33درصد بوده است.

این نمایش ابتدا فروردین و اردیبهشت‌ماه امسال در تالار مولوی روی صحنه رفته بود که در این اجرا با استقبال بسیار خوب مخاطبان مواجه شده بود که در دور جدید اجرا، تکرار نشد.

احمد مهران‌فر و سالنی تقریبا پر

از سویی دیگر نمایش «همه‌چیز درباره آقای ف» به کارگردانی آرش عباسی نیز در 28 اجرای خود پذیرای سه‌هزارو933 مخاطب بود. از این تعداد 1089مخاطب با بلیت‌های 20، 25 و 30هزارتومانی و 2844مخاطب با بلیت 35 و 40هزارتومانی به تماشای این نمایش نشستند. همچنین تعداد 420مخاطب شامل هنرمندان و اصحاب رسانه، با بلیت مهمان به تماشای این نمایش نشستند.

طبق این آمار، فروش نمایش «همه‌چیز درباره آقای ف» طی 28 اجرا مبلغ 144میلیون‌و940هزار تومان بوده است.

بنابراین آمار و باتوجه به این‌که ظرفیت سالن استادسمندریان تماشاخانه ایران‌شهر 154 نفر است، نسبت تعداد مخاطبانی که «همه‌چیز درباره آقای ف» را دیده‌اند به حداکثر تعداد افرادی که می‌توانستند آن را ببینند، 91‌درصد درصد بوده است. البته درصد افرادی که با بلیت مهمان نمایش را دیده‌اند، حدود 10درصد بوده است.

البته این میزان فروش، پایان کار نمایش «همه چیز درباره‌ی آقای ف» نیست چراکه این اثر به‌دلیل استقبال بی‌نظیر تماشاگران و بنا به درخواست مخاطبان در اجرای مجدد خود از 31تیرماه ساعت21 به تماشاخانه پالیز می‌رود. علاقه‌مندان می‌توانند از چهارشنبه 20تیرماه ساعت12 ظهر از طریق تیوال اقدام به خرید بلیت کنند. باید دید در این دور اجرایی جدید این اثر چه میزان مورد استقبال مخاطبان قرار می‌گیرد.

ارسال به دوستان
برچسب ها: صبا ، تئاتر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: