khabargozarisaba.ir
يکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 24
کد خبر: ۵۴۹۲۷
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
نشست صمیمی مدیران تماشاخانه‌های خصوصی با مدیر کل هنرهای نمایشی به منظور بررسی مسائل و راهکارهای بهبود شرایط تماشاخانه‌های خصوصی برگزار شد

نشست صمیمی مدیران تماشاخانه‌های خصوصی با مدیر کل هنرهای نمایشی به منظور بررسی مسائل و راهکارهای بهبود شرایط تماشاخانه‌های خصوصی برگزار و سرفصل‌های آیین‌نامه تماشاخانه‌های خصوصی از سوی شهرام کرمی معرفی شد.

به گزارش صبا، شهرام کرمی در این نشست صمیمی با بیان این مطلب که سالن‌های خصوصی منفک از اداره‌کل نیستند و همان‌طور که هدف دولت تقویت بخش خصوصی بوده و هست برگزاری دوره‌ای چنین جلساتی لازم خواهد بود. اعتقاد دارم که ظرفیت سالن‌های خصوصی برای تئاتر نعمت است. دولت بدون سرمایه‌های بخش خصوصی نمی‌توانست پاسخگوی هنرمندان باشد بنابراین وظیفه خودمان می‌دانیم با این تئاتر تعامل و همکاری داشته باشیم.

مدیرکل هنرهای نمایشی تاکید کرد: وقتی در چهارچوب و مقررات مشخص پیش برویم، وظایف هر بخش به روشنی تعریف شده باشند همکاری و تعامل درستی شکل خواهد گرفت.

وی با بیان این نکته که در این زمان مقررات تماشاخانه‌های خصوصی منسجم شده، هنرمندان سالن‌ها را شناخته‌اند، سالن‌ها تجهیز شده و استانداردهایی برای سالن‌ها ایجاد شده است گفت: چهارچوب سیاست‌ها و وظایف اداره‌کل هنرهای نمایشی صیانت از جایگاه تماشاخانه‌های خصوصی، درک مشکلات سالن‌ها و کمک به رفع آن‌هاست. بی‌شک شما نیز در قبال هنرمندان و اداره‌کل وظایفی برعهده دارید.

شهرام کرمی در ادامه از مهدی شفیعی یاد کرد که با اعتماد به بخش خصوصی گام‌های موثری در این زمینه برداشته و همواره دغدغه تماشاخانه‌های خصوصی را دارد و گفت: در این راستا برای تدوین آیین‌نامه تئاتر خصوصی پیشقدم شدیم که در آن اهداف و وظایف بخش‌های دولتی، هنرمندان و تماشاخانه‌های خصوصی آمده است. این آیین‌نامه پس از تایید خانه تئاتر و توافق شما اجرایی می‌شود.

وی این آیین‌نامه را سند جامع تماشاخانه‌های خصوصی دانست که در چهار محور اصلی تنظیم شده که وظایف اداره‌کل هنرهای نمایشی، هویت سالن‌های خصوصی مانند شورای هنری، درجه‌بندی سالن‌ها، قوانین و مقررات نظارتی و نکات دیگر در آن تعریف شده است.

در ادامه این جلسه هر یک از سالن‌ها به طرح مسائل و راه‌کارهایی برای رفع مشکلات پرداخت.

مباحثی همچون حمایت مالی از تماشاخانه‌های خصوصی، جلب حمایت‌های مالی از دیگر نهاد‌های دولتی، شیوه‌های بهره‌مندی از تبلیغات شهری، برگزاری جشنواره تولیدات هر تماشاخانه، تهیه و انتشار گزارش‌های آماری از فعالیت‌های هنری تماشاخانه‌ها، تاثیر فضاسازی و امکانات زیرساختی بر بازخورد اجتماعی فعالیت‌ها، توجه تماشاخانه‌ها به زمان‌بندی مراحل صدور مجوز اجراهاٰ، مشارکت در ارزیابی کیفی آثار، رقابت سالن‌های خصوصی و ضرورت رقابت سالم و تعامل سازنده در این صنف و ... به تفصیل در این جلسه مورد دقت قرار گرفت.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: