khabargozarisaba.ir
يکشنبه ۰۴ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 March 24
کد خبر: ۵۴۷۸۳
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۸
TGC با اسپانسر خارجی درآمدزا شده است
مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ضمن تشریح جزییات برگزاری دومین رویداد تجاری بازی‌های رایانه‌ای تهران(تی‌جی‌سی) از واکسینه شدن این رویداد در برابر برخی شبهه‌ها خبر داد.

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای ضمن تشریح جزییات برگزاری دومین رویداد تجاری بازی‌های رایانه‌ای تهران(تی‌جی‌سی) از واکسینه شدن این رویداد در برابر برخی شبهه‌ها خبر داد.

نشست خبری دومین رویداد آموزشی تجاری بازی‌های رایانه‌ای تهران(تی‌جی‌سی) سه‌شنبه ۲۹خردادماه در بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای برگزار شد.

حسن کریمی‌قدوسی؛ مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، در آغاز این نشست به اهداف برگزاری رویداد «تی‌جی‌سی» پرداخت و گفت: از همان دور اول برگزاری سه هدف مشخص را دنبال می‌کردیم؛ اول ارتقای دانش بازی‌سازان داخلی به‌واسطه حضور بازی‌سازان مطرح خارجی، دوم افزایش صادرات محصولات ایرانی در بازارهای جهانی و سوم تبدیل ایران به یک محور و هاب در منطقه تا هر کس قصد اطلاع از شرایط صنعت گیم در منطقه را دارد، به تهران بیاید و در این رویداد حضور پیدا کند.

وی افزود: فکر می‌کنم برگزاری تی‌جی‌سی در شرایط فعلی کشور اهمیت بیشتری پیدا کرده است چراکه پس از خروج آمریکا از برجام، برخی کشورها به‌دنبال منزوی کردن ایران هستند و از این نظر ورود ناشران و بازی‌سازان خارجی به کشور می‌تواند یک پاتک به این تلاش‌ها باشد. از این منظر عدم حرکت در مسیر تحقق این شرایط تن دادن به خواست دشمنان است.

کریمی‌قدوسی با اشاره به تلاش بنیاد برای افزایش کیفیت بازی‌های ایرانی گفت: امروز می‌توان به‌جرأت از هفت شرکت بازی‌ساز ایرانی نام برد که مشخصا برای بازارهای خارجی در حال تولید بازی هستند که از این هفت شرکت سه تا چهار شرکت پس از رویداد «تی‌جی‌سی» پارسال وارد میدان شدند و این دستاوردی قابل توجه است.

تلاش برای کاهش هزینه‌های تی‌جی‌سی

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌ها در بخش دیگری از صحبت‌هایش به تلاش برای کاهش هزینه‌های برگزاری رویداد «تی‌جی‌سی» هم اشاره کرده و در عین حال گفت: رویکرد دیگر ما در این دوره توجه بیشتر به درآمدزایی بوده است و تلاش کرده‌ایم هیچ خدمتی به صورت رایگان به متقاضیان ارائه نشود. از سوی دیگر برای نخستین بار یک شرکت آلمانی اسپانسر این رویداد خواهد بود. از این منظر «تی‌جی‌سی» از معدود رویدادهای ایرانی است که اسپانسر خارجی جذب می‌کند و این نشان از اعتبار جهانی این رویداد دارد.

کریمی‌قدوسی در ادامه به تشریح رویداد «گیمستان» با هدف جذب بازی‌های خارجی از کشورهای مختلف در حاشیه «تی‌جی‌سی» پرداخت و تأکید کرد: باتوجه به اولین دوره برگزاری این رویداد فکر می‌کنم در این حوزه توفیق نسبی هم به دست آورده‌ایم.

افتتاحیه‌ای برای معرفی برترین بازی‌سازان ایران

برخلاف دوره نخست «تی‌جی‌سی» این دوره از این رویداد آیین افتتاحیه هم خواهد داشت که کریمی‌قدوسی در تشریح جزییات آن ضمن اشاره به سخنرانی یکی از کارشناسان بین‌المللی حوزه بازی‌ها، گفت: در بخش دیگر افتتاحیه که حدود یک تا دو ساعت خواهد بود؛ بازی‌سازان منتخب رویداد گیمیستان به‌مدت ۵دقیقه فرصت خواهند داشت بازی خود را در مقابل ناشران خارجی معرفی کنند. این قالب فکرشده‌ای است تا بازی‌سازان بتوانند پیش از شروع رویداد آثار خود را به مهمانان خارجی عرضه کنند.

سالومه اشتری؛ مدیر پروژه تی‌جی‌سی۲۰۱۸ نیز در این نشست خبری به ارائه آمارهایی درباره دومین دوره این رویداد پرداخت. بر این اساس کل شرکت‌کنندگان این دوره ۱۲۰۰نفر خواهند بود که در قالب ۶۷غرفه ساماندهی می‌شوند. تعداد ناشران خارجی این دوره ۲۴ناشر از آمریکا، اروپا، استرالیا و آسیا هستند و تا به امروز ۳۶۰ بلیت برای کنفرانس فروخته شده است.

اشتری از برگزاری ۶ مسترکلاس با دو استاد داخلی و چهار استاد خارجی هم خبر داد و در انتها مشارکت گسترده دانشگاه‌ها را از مهم‌ترین وجوه تمایز این دوره «تی‌جی‌سی» نسبت به دوره قبل است.

سرانجام همکاری با گیم‌کانکشن فرانسه پس از برجام

پس از صحبت‌های اشتری، کریمی‌قدوسی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره تأثیر تحریم‌ها بر برگزاری رویداد «تی‌جی‌سی» و به‌طور خاص ادامه حمایت گیم‌کانکشن فرانسه از این رویداد گفت: تلاش بنیاد بر استمرار برگزاری این رویداد است مگر آن‌که شرایط بین‌المللی تغییرات و محدودیت‌هایی را به ما تحمیل کند. از این نظر ما در خط مقدم هستیم.

وی ادامه داد: توافق ما با گیم کانکشن فرانسه هم هست که تا زمان حضور ایران در برجام و امکان تبادلات تجاری و اقتصادی، همراهی با این رویداد ادامه داشته باشد. قرارداد ما با طرف فرانسوی به‌صورت سه‌ساله تمدید شده و تا زمانی که شرایط تغییر نکرده این همکاری ادامه خواهد داشت.

نظر مخالفان «تی‌جی‌سی» در راستای منافع ملی نیست

مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای درباره شفافیت مالی این رویداد هم با اشاره به گزارش منتشر شده از جزییات حمایت‌های مالی بنیاد ملی از بازی‌سازان طی هفته گذشته، تأکید کرد: در تلاش هستیم هزینه برگزاری تمام رویدادهای مرتبط با بازی‌های رایانه‌ای از ابتدای تاسیس بنیاد تا به امروز را در قالب یک گزارش مبسوط منتشر کنیم. این گزارش در حال حاضر استخراج و آماده شده و به‌زودی منتشر خواهد شد.

T

کشف تمدن 7000ساله در دیلم بوشهر

با بررسی باستان‌شناسی محوطه تاریخی «تهماچی» در شهرستان «دیلم» استان بوشهر نشان‌هایی از وجود یک تمدن بزرگ و قدیمی در این منطقه به دست آمد.

به گزارش ایسنا، مدتی پیش افرادی آثاری سفالی از تپه تاریخی «تهماچی» در دشتی وسیع در جوار روستای «شاه‌عبداله» در محدوده روستای عامری، در شهرستان «دیلم» استان بوشهر به دست آوردند، این کشف باعث شد تا تیمی باستان‌شناس از معاونت میراث فرهنگی منطقه را مورد بررسی قرار دهند و به نتایج جالبی در این محوطه‌ تاریخی دست پیدا کنند.

تپه‌های بزرگِ این منطقه که ارتفاعی پنج تا شش متری از سطح زمین‌های اطراف دارند و دارای لایه‌های تاریخی و فرهنگی هستند، یافته‌های تاریخی و فرهنگی را به وضوح در سطح تپه‌ها شامل ظروف سفالی نخودی‌رنگ با نقوش هندسی به رنگ قهوه‌ای، سبز تیره و سیاه نشان می‌دهند که نمونه‌های آن در روستاهای چهار روستایی شهرستان «گناوه» و «تل سوز»، «تل قاشی» و روستای «خلیفه‌ای» در شهرستان دشتستان پیدا شده‌اند و هم‌زمان با فرهنگ دوره «باکون» در استان فارس تخمین زده شده‌اند.

باتوجه به یافته‌‌های ابتدایی از این منطقه که برای اولین بار در شهرستان دیلم شناسایی شده است، می‌توان حدس زد که این محوطه متعلق به هزاره پنجم قبل از میلاد است که از نظر تاریخی در پس کرانه‌های خلیج‌فارس اهمیتِ زیادی دارد.

همچنین در طول یک سال گذشته به‌دنبال انجام کاوش‌های متعدد در مناطق مختلف خلیج‌فارس در جنوب کشور، نتایج مختلفی از این مطالعات به دست آمده‌اند که می‌توان به این موارد اشاره کرد:

«کشف شواهد حضور اقوام ایرانی در خلیج فارس» به‌دنبال انجام فعالیت‌های باستان‌شناسی تپه «گل‌پختی» اعلام شد که این بررسی‌ها در پُررنگ کردن حضور اقوام ایرانی در دوران پیش از تاریخ تا دوران تاریخی در سواحل و پس کرانه‌‌های خلیج‌فارس نتایج مطلوبی به‌دنبال داشته باشد و از تخریب بیشتر آن جلوگیری می‌کند.

همچنین به‌دنبال انجام عملیات گمانه‌زنی برای تعیین عرصه و پیشنهاد حریم محوطه تاریخی «تل‌پیر»، 12محوطه تاریخی مربوط به دوران‌های مختلف تاریخی به‌عنوان یکی از نخستین دهکده‌ها در پس کرانه‌های خلیج‌فارس به دست آمد.

از سوی دیگر به‌دنبال بررسی‌های سیامک سرلک؛ در محوطه تاریخی «تم‌مارون» در هرمزگان آثار تاریخی به دست آمدند و همچنین در جدیدترین کشفیات و مطالعات انجام‌شده در محوطه‌ تاریخی دیگری در استان هرمزگان و در نزدیکی خلیج‌فارس، علیرضا عسکری‌چاوردی، در محوطه‌ی «تل پرگو» استان هرمزگان عملیات مطالعه و کاوش باستان‌شناسی انجام می‌دهد.

S

انتقاد کارگردان از ترامپ و فاکس

جاد اپتاو؛ کارگردان، با انتقاد از شبکه فاکس برای حمایت از سیاست‌های ترامپ، از رنجی که مهاجران می‌برند سخن گفت.

به گزارش ورایتی، جاد اپتاو فیلمساز با چندین توییت که روز دوشنبه منتشر کرد از فاکس قرن بیست‌‌ویکم، روپرت مرداک مدیرعامل آن و گروه وی انتقاد کرد.

وی با انتقاد از کمپانی فاکس برای پوشش و حمایت سیاست‌های مهاجرتی دولت ترامپ، آن‌ها را برای جداکردن والدین و فرزندان مهاجران در مرزهای مکزیک و آمریکا گناهکار خواند.

وی با لحنی تند این سیاست‌ها را آدم‌ربایانه خواند و گفت حمایت مرداک از این سیاست‌ها به معنی هم‌دستی با ترامپ است. وی گفت: تصور کنید که این‌ها بچه‌های شما بودند، آیا قابل قبول بود که از والدینشان جدا شوند؟ چطور می‌توانید در برابر چنین سیاست‌هایی ساکت بمانید؟ جاد اپتاو با یادآوری این که از سال۲۰۰۲ با فاکس کار کرده است، بیان کرد: حالا باید انتخاب کنیم که با چه نوع آدم‌هایی می‌خواهیم کار کنیم.

ارسال به دوستان
برچسب ها: بازی ، صبا ، کریمی قدوسی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: