khabargozarisaba.ir
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۵۴۳۳۳
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۶
به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صنایع دستی از هنرمندانی که نشان ملی مرغوبیت گرفتند، تقدیر خواهد شد.
محمد انشایی معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران گفت: به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی صنایع دستی از هنرمندانی که نشان ملی مرغوبیت گرفتند، تقدیر خواهیم کرد.

وی افزود:این مراسم در موزه فرش برگزار می‌شود و در قالب آن از ۱۱ نفر از افرادی که در سال گذشته موفق به دریافت نشان ملی مرغوبیت صنایع دستی شده‌اند، تجلیل می‌شود و در این مراسم در زمینه برند و بازاریابی نیز صحبت‌هایی خواهیم داشت.

انشایی ادامه داد: هم‌اکنون تهیه مواد اولیه کار هنرمندان صنایع دستی همه استان‌ها با توجه به انتقال برخی از صنایع به بورس، دشوار شده است البته تا به امروز کسی در تهران این موضوع را به ما گزارش نداده است اما می‌گویند که برای خرید‌های خارجی نمی‌توانند به سایت مربوطه متصل شوند و ارز کافی را تأمین کنند.

معاون صنایع دستی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران ادعای برخی از فعالان عرصه صنایع دستی در خصوص تأثیر مشکلات تأمین مواد اولیه کار هنرمندان در افزایش خرید صنایع دستی خارجی را رد کرد و گفت:صنایع دستی خارجی ارزش صنایع دستی ایرانی را ندارد البته در خصوص صنایع دستی کاربردی شاید موقتا شاهد افزایش خرید صنایع دستی خارجی باشیم، ولی هرگز صنایع دستی خارجی جایگزین صنایع دستی ایرانی نیست.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: