khabargozarisaba.ir
چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 23
کد خبر: ۵۴۲۸۲
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۱
مستند داستانی «داعش در تهران» به بازسازی وقایع 17 خرداد سال 96 در مجلس شورای اسلامی می‌پردازد.
مستند «داعش در تهران» به کارگردانی سعید چاری به تازگی تصویربرداری خود را پشت سرگذاشته و در مرحله تدوین قرار دارد.

این مستند در قالب روایتی داستانی به بازسازی حمله سال گذشته تروریست‌های داعشی به ساختمان مجلس شورای اسلامی در تهران می‌پردازد.

چاری درباره ساخت این مستند گفت: برای ساخت این مستند با سه گروه از شاهدان عینی مصاحبه کردیم. گروه اول، نمایندگان مجلس بودند که در زمان حادثه در صحن علنی مجلس حضور داشتند. با توجه به اینکه در زمان حادثه، طبقات ساختمان اداری مجلس بیشتر درگیر ماجرا بود، ما با مسئولان دفاتر مجلس صحبت و خاطرات آنها را ثبت کردیم. نیروهای امنیتی دخیل در این حادثه نیز گروه سومی بودند که اطلاعات و خاطرات خود را در اختیار ما قرار دادند.

وی افزود: بیش از 70 درصد مستند به بازسازی همین خاطرات می‌پردازد و بقیه کار را تصاویر آرشیوی تشکیل می‌دهد. روایت فیلم نیز به صورت داستانی انجام می‌شود اما هیچ چیزی را از حوادث کم و زیاد نکردیم و سعی کردیم در این مستند همه جوانب ماجرا را به تصویر بکشیم. شخصیت‌های این فیلم نیز همان شخصیت‌های واقعی هستند، اما روی نیروهای امنیتی به طور خاص‌تری کار کردیم. درواقع این مستند به بازسازی تاریخی و مستند حادثه تروریستی 17 خرداد 96 می‌پردازد.

کارگردان «داعش در تهران» درباره پخش این مستند هم گفت: بنا داشتیم که همزمان با سالگرد این واقعه در 17 خرداد اقدام به نمایش این فیلم کنیم، اما در نهایت تصمیم بر این شد که در جشنواره فیلم مقاومت رونمایی شود.

کیهان
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: