khabargozarisaba.ir
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 10
کد خبر: ۵۴۲۴۰
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۹
نمایش «جوجه تیغی» به نویسندگی، بازیگری و کارگردانی بهرام افشاری و به تهیه‌کنندگی محمد قدس، در شب تولد بهرام افشاری با یاد ناصر ملک مطیعی روی صحنه رفت.
به گزارش صبا، نمایش «جوجه تیغی» به نویسندگی، بازیگری و کارگردانی بهرام افشاری و به تهیه‌کنندگی محمد قدس، در شب تولد بهرام افشاری با یاد ناصر ملک مطیعی روی صحنه رفت.

داستان این نمایش را میتوان بنوعی اتوبیوگرافی بهرام افشاری دانست که روایتگر زندگی جوانی است که به عشق بازیگر شدن از شهرستان به تهران می‌آید. و در این مسیر اتفاقاتی برای وی رقم میخورد.

عوامل اجرایی این نمایش عبارتند از رها جهانشاهى مجرى طرح و مدیرتولید، فتاح مینوبخش ویدئو آرت، داوود ونداده مدیر صحنه، سارا حدادی مشاور رسانه‌ای (you studio) و ایلیا شمس مدیر تبلیغات. 

بهرام افشاری در ۶ خرداد ۱۳۶۶ در همدان متولد شد. او از سال ۱۳۸۲ کار تئاتر را در سطح آماتور در همدان آغاز نمود و به گفته خود بازیگری در تئاتر را بخاطر دور شدن از روزمرگی انتخاب کرد. اما کم‌کم به این حرفه علاقه‌مند شد و در سال ۱۳۸۸ بزرگترین تصمیم زندگی خود یعنی هجرت از همدان به پایتخت - تهران و شرکت در کلاس‌های بازیگری حمید سمندریان را گرفت. با این مهاجرت و تغییر رویه توانست خود را به سطح حرفه‌ای بازیگری نزدیک کرده و فعالیت خود را در زمینه تئاتر بیشتر کند. قسمت اعظم فعالیت هنری او در تئاتر می‌باشد؛ بطوریکه در طی چند سال اخیر اکثراً در جشنواره تئاتر فجر حضور پر رنگی داشته‌است. اولین کاندید شدن او در جشنواره تئاتر فجر در سن ۲۴ سالگی او اتفاق افتاد. در فعالیتهای اخیر خود در حوزه تئاتر نمایش جوجه تیغی را کارگردانی کرد که اتفاقاً در این نمایش داستان زندگی خود را نوشته و بروی صحنه برد. این نمایش با استقبال قابل توجهی روبرو شد. بهرام افشاری حدود ۲ متر (۱۹۸ سانتی‌متر) قد دارد[نیازمند منبع] و از اینرو در ابتدای ورود به عرصه بازیگری به خاطر قد بلند خود دچار عدم اعتماد به نفس شده بود و بخاطر همین حالت بازدارندگی از سوی خودش برایش ایجاد شده بود.[نیازمند منبع] از طرفی اطرافیان و اهل سینما و تئاتر همیشه این مشکل بلندی قد او را مانعی برای پیشرفت وی می‌دیدند و روی این موضوع تأکید داشتند. اما جالب است بدانید که برخی از کارگردان‌ها از جمله منوچهر هادی که در ابتدا نظر مثبتی بر فعالیت بهرام افشاری در سینما را نداشتند بعدها از وی در آثار خود در سینما استفاده کردند. بالاخره او در سال ۱۳۹۲ با فیلم عصبانی نیستم ساختهٔ رضا درمیشیان وارد سینما شد و پس از وارد شدن به این عرصه رنگ و بوی خاصی به فعالیت‌های خود داد. به گفته بهرام افشاری در این تجربیات سینما و تلویزیون فیزیک و قد او همیشه باعث اختلاف بین عوامل همچون کارگردان و تهیه‌کننده‌ها برای انتخاب او در راستای بازیگری بوده‌است. همکاری او با سیروس مقدم از نقش کوتاهی در پایتخت ۲ شروع شد و پس از آن سریال علی‌البدل را با این کارگردان شروع کرد. اما اوج دیده شدن و محبوب شدن او با سیروس مقدم در پایتخت ۵ در نقش بهتاش فریبا اتفاق افتاد؛ او این قابلیت را دارد که هرگونه نقش با لهجه را بازی کند بطوری که با اینکه وی اصالتی همدانی دارد اما به نحوی کارکتری مازندرانی به خود گرفت که گاهی مخاطب این برداشت را دارد که بهرام افشاری اصالت شمالی دارد؛ و یا در سینمایی کارگر ساده نیازمندیم او به صورت باور پذیری ترکی صحبت میکرد.

خاطر نشان می سازد که «جوجه تیغی» در ۱۱ خرداد آخرین اجرای خود را روی صحنه خواهد داشت. 
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: