khabargozarisaba.ir
يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 20
کد خبر: ۵۳۸۴۸
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۳
ابراهیمی دینانی پس از تماشای یک تئاتر:
ابراهیمی دینانی پس از تماشای نمایش «آنتی گون» گفت: زندگی سراسر تضاد است و ناچاریم در زندگی با وجود همه این تضادها زندگی کنیم. آیا می شود تضادها را از زندگی برداشت؟
به گزارش صبا، غلامحسین ابراهیمی دینانی شب گذشته (دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ماه) پای نمایش آنتی گون به کارگردانی علی راضی نشست.

ابراهیمی دینانی به دعوت نوال شریفی، بازیگرنقش (آنتی گون) که از شاگردان وی هم هست این نمایش را تماشا کرد. وی پس از دیدن این تئاتر گفت: آخرین باری که تئاتری را تماشا کردم مربوط به سال های جوانی و حدود ۵۰ سال پیش است و امروز پس از سال ها به دیدن یک تئاتر آمدم که کاررا دوست داشتم.

وی افزود: خیلی سال ها پیش  نمایشنامه آنتیگونه اثر مشهور سوفوکل یونانی را اجمالا خوانده بودم و امروز که به دیدن نمایش آمدم مجددا به خاطرم آمد.به عقیده من خود آنتی گون فلسفه است؛ آنتی گون یعنی تضاد. زندگی سراسر تضاد است. در نمایش هم کرئون، پادشاه تب هم دستور می داد هم ناراحت بود.

این چهره ماندگار فلسفه اضافه کرد: ناچاریم در زندگی با وجود همه این تضادها زندگی کنیم. آیا می شود تضادها را از زندگی برداشت؟ می شود زمستان را از کنار تابستان یا غم را از کنار شادی برداشت؟ می شود همیشه در شادی بود؟ می شود همیشه در غم بود؟ حتی غمناکترین آدم ها هم یک لحظه شاد وشادترین آدم ها هم یک لحظه غمگینانه دارند. خود زندگی یعنی آنتی گون.
آنتیگونه نام نمایشنامه‌ای است از تراژدی‌نویس مشهور یونانی، سوفوکل که در حدود ۴۴۲ پیش از میلاد نوشته شده‌است.

علی راضی این شب ها با نگاهی آزاد به این نمایشنامه معروف، تئاتر «آنتی گون» را در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می برد.صابر ابر، نوال شریفی، ناتالی متی بازیگران این اثر نمایش ی هستند.
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: