khabargozarisaba.ir
يکشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۷ - 2019 January 20
کد خبر: ۵۳۸۳۸
تاریخ انتشار: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۹
ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار با حضور مدیران بنیاد شهید، مسئولان شهر و استان کرمانشاه، هنرمندان و شرکت‌کنندگان جشنواره برگزیدگان خود را شناخت.
به گزارش صبا، داوران بخش صحنه‌ای ششمین جشنواره تئاتر ایثار در مراسم اختتامیه‌ای که شامگاه دوشنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه در سالن مجتمع فرهنگی هنری انتظار در کرمانشاه برگزار شد، برگزیدگان خود را به شرح زیر اعلام کردند:

طراحی بروشور

جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه به طراح بروشور نمایش همه چیز درباره آقای ف ، رامین رستمی از استان کرمانشاه اهدا شد.

طراحی لباس

جایزه این بخش شامل لوح تقدیر و جایزه نقدی به طراح لباس نمایش رمان سمپاشی ، راضیه فصیح از میناب تعلق گرفت.

موسیقی

هیات داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از آهنگساز نمایش سوز کمانچه در عصر یخبندان ، محسن کولیوندی تقدیر کرد.

جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طراح و سازنده موسیقی نمایش رمان سمپاشی ، داود پارسا از میناب اهدا شد.

طراحی صحنه

رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به طراح صحنه نمایش ادوارد ، امین پورمند از اهواز تعلق گرفت.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به طراح صحنه نمایش کوچه مختار بود ساسان بود سیمین ، رضا کرمی زاده از یاسوج اهدا شد.

رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره . دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طراح صحنه نمایش رمان سمپاشی ، داود پارسا از میناب تعلق گرفت.

بازیگری زن

هیات داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از نرگس ممبینی بازیگر نمایش ادوارد از اهواز و افسانه جوکار بازیگر نمایش رمان سمپاشی از میناب تقدیر کرد.

رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به بازیگر نمایش یک خط شادی دو خط غم ، هدی حدزاده از بوشهر اختصاص یافت.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به بازیگر نمایش فراموشی ، پرستش سلطانی از مشهد تقدیم شد.

رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بازیگر نمایش مزون ، پریسا در افشان از شیراز اهدا شد.

بازیگری مرد

هیات داوران از بازیگران خردسال متین دادگر بازیگر نمایش فراموشی از مشهد و فرهاد فرهادی بازیگر نمایش کوچه مختار بود ساسان و سیمین از یاسوج با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر کرد.

همچنین هیات داوران به اتفاق آرا با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از هنرمند پیشکسوت تئاتر خوزستان و بازیگر نمایش تو می مانی و چشمها حشمت قاسمی از اهواز و بازیگر نمایش هفت سین سال ۶۳ بهنام محمود زاده از اسفراین تقدیر کرد.

رتبه سوم: لوح سپاس و جایزه نقدی به بازیگران نمایش‌های رمان سمپاشی، جعفر قاسمی و حسن ذاکری از میناب اهدا شد.

رتبه دوم: لوح سپاس و جایزه نقدی به بازیگر نمایش روزی روزگاری پامنار، محمد هادی عطایی از تهران و بازیگر نمایش سوز کمانچه در عصر یخبندان ، مالک آبسالان از ایلام اهدا شد.

رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره. دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بازیگر نمایش همه چیز درباره آقای ف ، سعید زندی از استان کرمانشاه تعلق گرفت.

نمایشنامه نویسی

تقدیر: هیات داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از نویسنده نمایشنامه هفت سین سال ۶۳ ، علی میرزا عمادی تقدیر کرد.

رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس جایزه نقدی به نویسنده نمایشنامه مزون ، اصغر گروسی اهدا شد.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به نویسنده نمایشنامه همه چیز در باره آقای ف ، آرش عباسی اهدا شد.

رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی به نویسنده نمایشنامه رمان سمپاشی ، رضا گشتاسب اهدا شد.

کارگردانی

تقدیر: هیات داوران با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی از کارگردان نمایش ویز و نویز ، سیدمحمد خالقی از یاسوج تقدیر کرد.

رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به کارگردان نمایش این همه آدم شبیه من ، بهداد بلیغ فر از تهران تعلق گرفت.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به کارگردان نمایش سوز کمانچه در عصر یخبندان ، سعید خیرالهی از ایلام اختصاص یافت.

رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره . دیپلم افتخار و جایزه نقدی به کارگردان نمایش رمان سمپاشی ، حسن ذاکری و داود پارسا از میناب اهدا شد.

هیات داوران بخش صحنه‌ای جشنواره متشکل از قطب‌الدین صادقی ، حسین مسافر آستانه و پیمان شریعتی در بخش نمایش برگزیده به اتفاق آرا نمایش رمان سمپاشی از میناب را به عنوان نمایش برگزیده به دبیر خانه جشنواره بین المللی تئاتر فجر معرفی کرد.

بخش خیابانی

موسیقی

رتبه سوم: هیات داوران جایزه این بخش را شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به آهنگساز نمایش بیست و هفت روز ، محمود جعفری از استان اصفهان اهدا کرد.

رتبه دوم: هیات داوران جایزه این بخش را شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به آهنگساز نمایش تابیکران دریا ، غلامرضا احمدی از استان بوشهر اهدا کرد.

رتبه اول: هیات داوران جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به آهنگساز نمایش عاشقانه های جنگ ، احمد جعفری و علی خاتمی از استان ایلام اهدا کرد.

طراحی فضا و لباس

رتبه سوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به طراح نمایش عاشقانه های جنگ ، مصطفی کولیوندی و خانم سعیده عبدالهی از ایلام تعلق گرفت.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به طراح نمایش لازمان لا مکان ، مارال ایزد بخش از استان بوشهر اهدا شد.

رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به طراح نمایش یادگاری ، میلاد حسین زاده و محمد رضا پور علی از گیلان اهدا شد.

بازیگری زن

هیات داوران در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از بازیگر خرد سال نمایش امن ترین حرم دنیا ، بهار بوریایی تقدیر کرد.

هیات داوران پس از بررسی آثار حاضر در جشنواره از هریک از بازیگران مارال ایزد بخش بازیگر نمایش لازمان و لامکان از استان بوشهر، مرجان قاسمی بازیگر نمایش انتخاب از استان فارس، دلارام ترکی بازیگر نمایش جنگ به وقت عاشقی از استان تهران، فاطمه مهدی آبادی بازیگر نمایش حرفهای گفتنی از استان کرمانشاه، ندا صادقیان بازیگر نمایش به کجا از استان کرمانشاه و حسنا قبادی بازیگر نمایش عزت تی ان تی از استان ایلام با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی بدون ترتیب اولویت تقدیر کرد.

بازیگری مرد

جایزه ویژه: هیات داوران با توجه به حضور مستمردر عرصه تئاتر از دو پیشکسوت حاضر در جشنواره ،احمد قربانی بازیگر نمایش تا بیکران دریا از استان بوشهر و اسحاق علیدادی بازیگر نمایش مزامیر پیاده رو از استان خوزستان با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر کرد.

تقدیر بازیگری مرد: در این بخش هیات داوران با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از بازیگر نمایش به کجا علی چناری از استان کرمانشاه تقدیر کرد.

رتبه سوم: در این بخش با اهدا لوح تقدیر و جایزه نقدی از میثم سرآبادانی بازیگر نمایش فرکانس از استان مرکزی ، بهنام کاوه بازیگر نمایش مدافع از استان خوزستان و حسین نادری بازیگر نمایش به کجا از استان کرمانشاه تقدیر کرد.

رتبه دوم: لوح سپاس و جایزه نقدی به سعید ذبیهی بازیگر نمایش حرف های گفتنی از استان کرمانشاه و مصطفی کولیوندی بازیگر نمایش عاشقانه های جنگ از استان ایلام اهدا شد.

رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به بازیگر نمایشهای ( تبر- لازمان و لامکان) ، مالک آبسالان از استان بوشهر اهدا شد.

کارگردانی

هیات داوران در این بخش از کارگردان نمایش عاشقانه های جنگ ، مصطفی کولیوندی از استان ایلام و نمایش مدافع ، بهنام کاوه با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر کرد.

رتبه سوم: هیات داوران جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی را به کارگردان نمایش امن ترین حرم دنیا ، پژمان شاهوردی از استان لرستان اهدا کرد.

رتبه دوم: جایزه این بخش شامل لوح سپاس و جایزه نقدی به کارگردان نمایش یادگاری ، میلاد حسین زاده از استان گیلان تعلق گرفت.

رتبه اول: جایزه این بخش شامل تندیس جشنواره دیپلم افتخار و جایزه نقدی به کارگردان نمایش لازمان و لامکان ، مارال ایزدبخش از استان بوشهر اهدا شد.

طرح و ایده

هیات داوران در این بخش پس از بررسی نمایش‌های حاضر در جشنواره و شور نهایی بدون ترتیب اولویت از طراحان و ایده پردازان نمایشهای مزامیر پیاده رو ، مصطفی بوعذار از استان خوزستان، یادگاری ، محمد رضا جعفری از استان گیلان، به کجا ، عادل کروشاوی از استان کرمانشاه و نمایش بازگشت ، هما پارسایی سرشت از استان تهران، نمایش تبر ، حیدر رضایی از استان ایلام و نمایش امن ترین حرم دنیا ، پژمان شاهوردی از استان لرستان با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تقدیر کرد.

در پایان هیات داوران بخش خیابانی ششمین جشنواره ملی تئاتر ایثار متشکل از مجید صالحی ، کامران شهلایی و سامان خلیلیان نمایش به کجا از استان کرمانشاه را به دبیرخانه جشنواره تئاتر خیابانی مریوان معرفی کرد.

سامان خلیلیان به نمایندگی از داوران این بخش نمایش هایی را نیز به عنوان پیشنهاد به جشنواره های تئاتر خیابانی مریوان ، جشنواره تئاتر سوره ، جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت و جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان معرفی کرد. در این فهرست نمایشهای لازمان لامکان و یادگاری به جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان پیشنهاد داده شد. نمایش های به کجا و جنگ به وقت عاشقی به جشنواره تئاتر سوره ، نمایش های حرف های گفتنی و تبر به جشنواره بین المللی تئاتر مقاومت و عاشقانه های جنگ و مدافع به جشنواره تئاتر شهروند لاهیجان پیشنهاد شدند.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: