khabargozarisaba.ir
يکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 19
کد خبر: ۵۳۶۰۵
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۶:۰۹
جوایز آثار برتر چند بخش جشنواره ملی پویانمایی ایران به صاحبان این تولیدات اهدا شد.
به گزارش صبا، نشست تخصصی هیئت داوران بخش‌های مختلف این جشنواره، در دهکده گنجنامه برگزار و طی آن جوایز آثار برتر  بخش هاي مختلف آن به صاحبان این تولیدات اهدا شد.

بر این اساس و در بخش فیلم‌های کوتاه و نیمه بلند، جوایز بهترین فیلم‌های اول، دوم و سوم به ترتیب به سیمین تجوید برای فیلم «صدای پای عمو نوروز» به دلیل نگاه هوشمندانه به میراث ملی و ادبیات عامه‌ و پرداخت مناسب هنری تکنیکی، وحید شاکری برای فیلم «رقص قاصدک‌ها» به دلیل روایت مناسب و کارگردانی هنری و وریا نیک‌منش و مریم هاشم‌نژاد برای فیلم «زینو، زندگی» به دلیل انتخاب هوشمندانه در روایت اهدا شد.

در این بخش و به دلیل استفاده مناسب از قابلیت‌های پویانمایی در بیان موضوعات جنگ نرم و طنز مناسب، جایزه ویژه هیئت داوران به فیلم «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی عبدالامیر سبیعی تعلق گرفت.

در بخش فیلم‌های کوتاه و نیمه بلند از دو اثر «پل» به کارگردانی نوید تنظیفیان و «همه ایمان» اثر سید مصطفی حسینی هم به دلیل استفاده مناسب از تکنیک و توجه و معرفی مناسب حماسه و دفاع مقدس و نیز توجه به مضامین دینی تقدیر شد.
در بخش دانشجویی جشنواره آثار «یه توپ دارم قلقلیه»، «آرم استیشن شبکه پویا»، «هیچ کس»، «جاروبرقی»، «قصه‌های خط خطی، قسمت غول» و «پنکه» به عنوان نامزدهای بهترین تولیدات معرفی شده بودند و در نهایت فاطمه پورعبدالحسینی و منصوره ملک جهان جوایز جشنواره را برای «یه توپ دارم قلقلیه» به عنوان بهترین اثر اول و هدا رامی برای اثر «آرم استیشن شبکه پویا» به عنوان بهترین اثر دوم به خود اختصاص دادند ضمن اینکه «هیچ کس» به کارگردانی الهام طرقی نیز شایسته تقدیر شناخته شد.

در ادامه هیئت داوران بخش شعار سال، اثر «چرخش» را به عنوان بهترین اثر این بخش معرفی کرد و عابدین محمدی جایزه جشنواره را برای کارگردانی این اثر به دست آورد، در این بخش از اثر پویانمایی «مارک» (از مجموعه شکرستان) به کارگردانی علیرضا سپهری راد نیز به عنوان اثر شایسته، تقدیر به عمل آمد.

در بخش انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نیز علاوه بر تقدیر از سیاوش زرین‌آبادی برای اثر «شجاعان 2»، پویانمایی‌های «گردان تک نفره» (علیرضا فتاحی)، «آنتراکت» (سید محمدرضا خردمندان) و ««باور» (میر واحدی) به عنوان بهترین آثار اول تا سوم معرفی شدند.
بخش دینی جشنواره ملی پویانمایی ایران هم سه برگزیده داشت؛ «سلام» به کارگردانی عباس عباسی به عنوان بهترین اثر اول معرفی شد و «قصه‌های پیامبران» (وحید هماتاش و سلمان خورشیدی) و «همه ایمان» (سید مصطفی حسینی) هم به عنوان بهترین آثار دوم و سوم تقدیر شدند.

بر اساس اعلام هیئت داوران بخش فرهنگی جشنواره، جایزه نخست این بخش به عباس جلالی یکتا و اصغر صفار برای اثر «هزار افسان» اهدا شد و سیاوش زرین‌آبادی و بابک و بهنود نکویی نیز به ترتیب برای پویانمایی‌های «پهلوانان» و «روز برفی» مورد تقدیر قرار گرفتند.
بخش آسیب‌های اجتماعی جشنواره پویانمایی تلویزیونی ایران هم یک اثر برگزیده داشت و بر این اساس عبدالامیر سبیعی برای اثر «جنگ جهانی سوم» به عنوان صاحب این اثر جایزه خود را دریافت کرد.
بنا به تشخیص هیئت داوران بخش طرح این جشنواره، «آخرین مهره طلایی» اثر صادق قاسمی طرح برتر معرفی شد و کمال احمدپوری و سید بهروز نیری هم به عنوان صاحبان بهترین آثار دوم و سوم برای طرح‌های «آیدین و سارا» و «نانیبو» معرفی شدند.

در بخش فیلمنامه هم «دیوان البسه» به عنوان بهترین اثر شناخته شد؛ در این بخش سعید ترخانی و علی مینایی، نویسندگان فیلمنامه‌های «تاتا و سارا» و «نسیم و صبا» هم به عنوان صاحبان آثار دوم و سوم منتخب معرفی شدند.

و در نهایت در بخش حمایت از تولید فیلمنامه، 9 تقدیرنامه به «سریال سورن» (علی مینایی)، «قلی و رویاهایش» (صادق قاسمی)، «جزیره دوستی» (جمال اسکویی)، «پروین» (نیر فیوض اختیاری)، «ماهی گلی» (طاهره مدرسی)، «جوانمردان داوطلب» (وریا نیک‌منش)، «آرزوهای حمید» (مهدی ابوهاشم)، «آزاده» (رضا بسطامی) و «هدیه طلایی» (محمدرضا پستک) اهدا شد.
انتهای پیام/
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: