khabargozarisaba.ir
سه‌شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 18
کد خبر: ۵۲۲۳۳
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۱:۱۱
مجله ظهرگاهی شبکه چهار سیما،امروز به بزرگداشت دکتر حسین گل گلاب ادیب نویسنده و شاعرمی پردازد.
به گزارش صبا، برنامه تلویزیونی «مهمانخانه» امروز در سالروز درگذشت حسین گل‌گلاب، ادیب و ترانه‌سرا و سراینده سرود معروف«ای ایران،ای، مرز پرگهر»، با حضور دو کارشناس به بزرگداشت و بررسی آثار این ادیب نویسنده می پردازد.

بنابراین گزارش، امیرحسین مدرس در این بخش با هومن رضاییان روزنامه نگار و مستند ساز فیلم« مرز پرگهر» و جواد مهدویان پژوهشگر و مجموعه دار موسیقی و اسناد، در خصوص زندگی و اًثار حسین گل گلاب گفتگو می کند.

زنده‌یاد استادحسین گل‌گلاب،گیاه‌شناس،ادیب، نویسنده، شاعر، مترجم، استاد دانشگاه، نوازنده، موسیقیدان، عکاس و هنرمند ایرانی بود.او به زبان‌های فرانسه، انگلیسی، روسی، عربی و لاتین تسلط داشت و در زمینه معادل ‌یابی برای واژه‌های علمی از متخصصان فرهنگستان ایران بود.

سروده‌های مشهور «ای ایران» و «آذرآبادگان» از جمله کارهای اوست.

در بخش دوم از برنامه امروز «مهمانخانه» دکتر مهرنوش اثباتی دارای دکترای روانشناس  و مدرس دانشگاه با مخاطبان در زمینه  افزایش انعطاف پذیری روانشناختی گفتگو می کند.

برنامه «مهمانخانه» به تهیه‌کنندگی سیدمحمدرضا ضرغامی به یاد روزگار گذشته و براساس سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی، تلاش می کند به خانواده‌های ایرانی برای هنرمندانه زندگی کردن اطلاعات بدهد. این برنامه شنبه تا چهارشنبه هر هفته ساعت 14 و 30 دقیقه از شبکه چهار به صورت زنده پخش می‌شود.
ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: