khabargozarisaba.ir
شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 25
کد خبر: ۵۱۷۸۲
تاریخ انتشار: ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۱
وزیر فرهنگ‌و ارشاد ‌اسلامی اعلام کرد: تمام تلاش مسئولان در دولت رشد و توسعه حوزه اقتصاد و فرهنگ به‌عنوان دوبال توسعه اجتماعی کشور است.

وزیر فرهنگ‌و ارشاد ‌اسلامی اعلام کرد: تمام تلاش مسئولان در دولت رشد و توسعه حوزه اقتصاد و فرهنگ به‌عنوان دوبال توسعه اجتماعی کشور است.

به‌گزارش «صبا»، سیدعباس صالحی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از اهداف مهم دشمنان را القای روح ناامیدی در جامعه برشمرد و ابراز کرد: جامعه ناامید و کم‌تحرک هم نمی‌تواند در فضای اجتماعی فعال باشد و هم پشت نظام بایستد. ادبیات امام و رهبری نگاه به آینده، افزایش اعتماد، خودباوری، امید و نشاط در جامعه است، این‌ها و آنچه در مجموعه نظام در این چهاردهه انقلاب اتفاق افتاده باید تقویت شود.

وی در‌ادامه تاکید کرد: روح امید باید زنده نگه داشته شود، نباید این فضا احساس شود که در این نظام قوای سه‌گانه کشور نگاهی به خدمت ندارند چراکه این القا به‌نفع نظام نیست. نمی‌خواهیم بگوییم فساد و تبعیض وجود ندارد، اما نباید نسبت‌به بخش‌هایی که به‌عنوان دستاوردهای این ملت محسوب می‌شود، کم‌توجهی صورت بگیرد.‌

وی به رشد فضای فرهنگی و هنری در کشور طی چهار‌سال اخیر اشاره کرد و افزود: تمام تلاش مسئولان در دولت رشد و توسعه حوزه اقتصاد و فرهنگ به‌عنوان دو‌بال توسعه اجتماعی کشور است. سال‌٩٠ در کشور ٣٤٥‌سالن سینما وجود داشت که این تعداد در سال‌٩٥ به٤٢٥ سالن افزایش یافت و در سال‌جاری ١٢٦‌سالن ساخته شده است.‌

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: سال‌٩٠ برای ساخت سالن ٣٠٠‌میلیارد ریال و سال‌٩٥ نیز مبلغ یک‌هزارو ٦٥٠میلیارد ریال هزینه شد. همچنین تعداد بلیت‌هایی که در سال‌٩٠ به‌فروش رسید هشت‌میلیون بوده که این تعداد در سال‌٩٥ به ٢٥‌میلیون بلیت رسید.

وی در حوزه مطبوعات نیز گفت: در سال‌٩٠ تعداد روزنامه‌ها و نشریات کشور سه‌هزار و ٢٤٥‌نشریه و در سال‌٩٥تعداد نشریات به‌ هفت‌هزار و ٩٣٢ نشریه رسید و دو‌برابر شد. در چهار‌سال اخیر تعداد نشریات در کشور نیز افزایش داشته و در استان هرمزگان فضای مطبوعات به‌لحاظ تعداد رشد بسیار خوبی را نشان می‌دهد.

صالحی در حوزه تئاتر نیز بیان کرد:‌ در سال‌٩٠ افزون‌بر چهارهزار و ٧١٢ نمایش اجرا شد که این تعداد در چهارسال بعد به شش‌هزارو ٩٤٢ مورد رسید و همچنین تعداد تماشاگران ازدو‌و‌نیم‌میلیون به ١٤.٥‌میلیون نفر افزایش پیدا کرد.

وی با‌اشاره به افزایش ١٠‌هزار کانون فرهنگی و هنری در طول چهارسال اخیر اضافه کرد: در سال‌٩٠ تعداد این کانون‌ها ١٣هزار و در سال‌٩٥ نیز ٢٣‌هزار کانون در کشور راه اندازی شد.‌

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، تعداد کتابخانه‌های عمومی در سال‌٩٠ را دوهزار و ٨٠٤‌باب و در سال‌٩٥ این تعداد را سه‌هزار و ٣٦٤در کشور اعلام کرد.

وی اضافه کرد: خوشحالم که به‌نمایندگی از طرف رئیس‌جمهوری میزبان مردم حاجی‌آباد هستم و به‌سهم خود تلاش می‌کنم نتایج این سفر را به‌اطلاع رئیس‌جمهوری و اعضای دولت برسانم.

ارسال به دوستان
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: